jumalan siunausta ja äänet oli hankittu

Kuinka voi olla vajaa äänestäjä, no uskoohan ne olemattomiinkin.
1334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Kuinka voi olla vajaa äänestäjä, no uskoohan ne olemattomiinkin."

Mitenhän tuonkin tulkitseisi onko uskoa vai ei kuka kansojen kohtaloita sitten ohjaa ? Onko se ohjaaja se "olematon" vai joku muu. Joskus "Kriisiaikoina" puhuttiin "Kansojen kaitselmuksen" olevan se ohjaaja. Sitten tuli muotiin tuo Jonka siunausta toivoteltiin. Ja välillä se oli "markkinavoimat" ja maailmantilanne. Merkillisintä on se uskomus , että kokonainen pallollinen porukkaa voi antaa jonkun muun hallita kaikkea ? Mihin sitten uskoa kun aikoinaan ne jotka lähtivät vallankumousta tekemään julistivat "Ei muuta valtaa , kuin kansa kaikkivaltias".
Tuloshan on nähty ja ainoa mitä voi njähdä ja uskoa on se , ettei yksimielisyyttä voi tietyistä syistä syntyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänioikeuspois kirjoitti:

Kuinka voi olla vajaa äänestäjä, no uskoohan ne olemattomiinkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu