Todella halpoja autoja. Täällä Porissa 2011 mallin 163hv C5 hintaan 4400€
Teksi mieli mennä ostaan kun halvalla sais.
C5 vm 2011 ja hieman uudemmat.
18
594
Vastaukset
- C5TourerHdi163aut
Palhonko kilometrejä? Minulla on saman ikäinen farkku samalla koneella ja automaatilla. Kilometrejä 135.000 takana. Syksyllä tästä tarjottiin 13.000€, mutta en ole vielä luopumassa tästä. Vähän ajetut dieselit tuntuvat pitävän hyvin arvonsa. Niillä on aina käyttöarvoa.
- sdfsdfsdfsdfsdfsdfsdf
Ilmoitus on nettiautossa. Autolla näyttää olevan ajettu 408tkm joka vaikuttanee hintaan.
- autohuijari
Mittaria on ruuvattu ylöspäin. Citikoilla ei ajeta noin paljon.
- uyguy
Kyllähän niillä ajetaan paljon enemmänkin.
Teet sinänsä hyvää työtä että käytettyjen citroenien hinnat pysyisi alhaisella tasolla, joten kiitos siitä.
Citroen kuten peugeotkin alkaa olla hintaluokassaan vahvimpia autoja nykyisin, onneksi vanhat käsitykset on niin juurtuneita, että joskus saa hyvääkin halvalla :)
- alelaari
Onhan nuo vääränmerkkiisii vehkeitä suomalaisille?
- liianpaljon
Miten niin hinta on halpa? Itse olen yrittänyt vuoden myydä 60 tkm ajettua vastaavaa mallia kaikilla herkuilla 2000 egeen. Kukaan ei ole edes kysellyt koeajoon.
- JoopatiJoopa
Myyt varmaankin väärässä paikassa kun ei ole ilmoitusta näkynyt. Seuraan aika aktiivisesti näiden autojen myyntiä enkä ole päivittäisestä kyttäämisestä huolimatta löytänyt ilmoitustasi.
- totuuskomissiossa
JoopatiJoopa kirjoitti:
Myyt varmaankin väärässä paikassa kun ei ole ilmoitusta näkynyt. Seuraan aika aktiivisesti näiden autojen myyntiä enkä ole päivittäisestä kyttäämisestä huolimatta löytänyt ilmoitustasi.
Olet siis citikoita välittävä autojobbari. Se selittää paljon tämän palstan kirjoituksista.
Todeksihan ei niitä kukaan ole uskonut. Otet kuin rahaton hevosen ostaja. Suuret puheet ja suuret luulot. - JoopatiJoopa
totuuskomissiossa kirjoitti:
Olet siis citikoita välittävä autojobbari. Se selittää paljon tämän palstan kirjoituksista.
Todeksihan ei niitä kukaan ole uskonut. Otet kuin rahaton hevosen ostaja. Suuret puheet ja suuret luulot.En ole autojobbari vaan rahoistaan tarkka oleva ihminen joka ei vaihda autoa ihan joka vuosi.
21 vuoden ikään ehtineelle 406:lle pitäisi löytää seuraaja ja C5 voisi hyvinkin olla sellainen. Olen tuolla nykyisellä ajanut nyt 10 vuotta, mutta kunnon puolesta se voi mennä vielä viisikin vuotta, ei ole kiirettä ostaa seuraavaa, joten aikaa on katsella ilmoituksia.
Outo asenne sinulla kyllä miten juttelet ihmisistä joista et tiedä mitään. - eijobbari
JoopatiJoopa kirjoitti:
En ole autojobbari vaan rahoistaan tarkka oleva ihminen joka ei vaihda autoa ihan joka vuosi.
21 vuoden ikään ehtineelle 406:lle pitäisi löytää seuraaja ja C5 voisi hyvinkin olla sellainen. Olen tuolla nykyisellä ajanut nyt 10 vuotta, mutta kunnon puolesta se voi mennä vielä viisikin vuotta, ei ole kiirettä ostaa seuraavaa, joten aikaa on katsella ilmoituksia.
Outo asenne sinulla kyllä miten juttelet ihmisistä joista et tiedä mitään.Olet autojobbari ja huono sellainen. Et ole tarkka rahoistasi vaan saita. Vaimosikin taitaa sinua pettää.. Turha selitellä kun kikkareet valuu puntista.
- JoopatiJoopa
eijobbari kirjoitti:
Olet autojobbari ja huono sellainen. Et ole tarkka rahoistasi vaan saita. Vaimosikin taitaa sinua pettää.. Turha selitellä kun kikkareet valuu puntista.
Onpas sulla paha olla elämäsi kanssa.
Jos toi olotila esiintyy vaan talvella niin suosittelen hankkimaan kirkasvalolampun ja ottamaan D-vitamiinia. Jos se taas on pysyvästi ympärivuoden, kannattaa hakeutua lääkäriin.
Koitahan jaksella, moro. - jopannyttaas
JoopatiJoopa kirjoitti:
Onpas sulla paha olla elämäsi kanssa.
Jos toi olotila esiintyy vaan talvella niin suosittelen hankkimaan kirkasvalolampun ja ottamaan D-vitamiinia. Jos se taas on pysyvästi ympärivuoden, kannattaa hakeutua lääkäriin.
Koitahan jaksella, moro.Saituus saa ostamaan huonon auton ja vaimo lähtee. Ei siinä kirkasvalo lamput auta, vaikka valohoito muuten olisi tuttua autojobbarille. Ei muuta kun mittareita ruuvaan ja huoltokirjoja täytteleen. Paistaa se kirkasvalo lamppu joskus risukasaankin,)
Varmaan menee vielä yksi sukupolvi ABC:n äijäköörin "autoasiantuntijoita" hautaan ennen kuin ranskalaisten autojen arvostus nousee ansaitsemalleen tasolle.
Suomalaiset ovat pitkävihaisia, etenkin autojen suhteen. 70-luvun ruostepilkut muistetaan vieläkin.- konganholistaja
Suomalaiset autoilijat on realisteja. Laatuakin saa, esim Toyotaa, mutta laatu maksaa...
- Laatu_puhui
Kun aikoinaan koeajoin heti käytetyn Corollan jälkeen saman ikäisen ja hintaisen Xantian, laadun huomasi heti. Ero oli järkyttävän suuri, Xantian hyväksi. Sillä autolla ajoinkin tyytyväisenä monta vuotta.
- PaksuHaba
Laatu_puhui kirjoitti:
Kun aikoinaan koeajoin heti käytetyn Corollan jälkeen saman ikäisen ja hintaisen Xantian, laadun huomasi heti. Ero oli järkyttävän suuri, Xantian hyväksi. Sillä autolla ajoinkin tyytyväisenä monta vuotta.
Itselleni kävi samalla tavalla, kun verrokkeina oli jopa samaa hinta/kokoluokkaa olevat autot.
Omistin samaan aikaan peugeot 405:den ja mazda 626:den.
Kun mazdan ratista siirtyi peugeotin rattiin, ero oli aivan huikea. Siinä missä mazda tuntui kevyesti tehdyltä autolta vailla ajo-ominaisuuksia, peugeot oli tukeva auto jolla oli mukava ajaa. Mitä huonommaksi keli meni, sen isommaksi tuo autojen välinen ero meni. - c5hdi
Avensis-mies kiukuttelee Citroen palstalla, mikä yllätys.
- karmeaataas
Kuinka alas citikka jobbari voi vajota? Myydä nyt autojaan suomi24 kommentti pastalla.
Moraaliahan ei jobbareille ole koulussa jaettu. Eikä omaatuntoa.
Citikka jobbari myy vaikka tuunatun lampaan C5hdi mallina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san1862388- 581315
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621177Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661137Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?1871068Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731059Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221028- 961026
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153982Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58975