Niinistön valinta näkyy heti taloudessa

bdcvbv

8

122

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LauraPresidentti

      loputkin työpaikat lähtee kun paska jatkaa johdossa
      Laura selkeästi kertoi että tehdaS Kiinasta Suomeen on ympäristöteko !

    • lakkojaheti

      Lakko

      uudestaan pesidenttivaalit

    • Kuplatalous-ei-kestä

      Sauli Niinistön nostattamat tyhjät lupaukset ja suuret valheet ja suuri suosio nostattaa pörssikursseihin ennen näkemättömän suuren kuplan.

      Tuo kupla on täynnä tyhjiä lupauksia, täynnä ilmaa. Kuluvan kevään aikana tämä suomalainen täyttymättömien toiveiden pörssikupla hajoaa.

    • Secondfer

      Halpismenestys on taattu.

    • LiianPaljonMammonaa

      6 vuotta roikutaan Sekkoomuksen HIRRESSÄ Ja sitten ei sekoomukselta enää löydy ehdokasta
      kukahan on tämän ylimenokauden jälkeen Presidenttinä ?

      Toivottavasti joku joka on järissään eikä tällainen vajakki !

      Suonmaalaisilla suuri tarve samasitua miljonääriin - vaikka itse on PA ja velkasaneerauksessa

      Kukahan mielenvikainen ne rahat tämän pönöttäjän keräykseen pisti !

      • Kokoomuksen-kissatappelu

        Veikkaan että vuoden 2023 syksyllä tulee oikein saa-ta-nallisen luokan kokoomuslainen kissatappelu, kun jaetaan sitä hyvää että keste tehdään uusi kokoomuspresidentti maahan.

        Raapimassa ja puremassa on kissatappelun köntässä ainakin pitkähammas Alexander Stubb, Jyrki Kattainen, Petteri Orpo, Jan Vapaavuori, Antti Häkkänen, Raimo Ilaskivi, Kirsi Piha, Janne Pesonen, Taru Tujunen, Jenni Haukio, Ville Rydman, Airi Ilaskivi ja Ilkka Suominen.

        Veikkaan että tämä tappeli kestää koko kevätkauden 2023. Se joka lopulta on kuolleiden kissojen kasan päällimmäisenä, niin sen Kokoomus nostaa itsellensä presidenttiehdokkaaksi


    • ahovalkama

      Kokoomuksella on Katainen kasvamassa korkoa Brysselissä. Kiihkofederalisti on Junckerin oppipoikana. Sen jälkeen Suomen itsenäisyys on mennyttä. Katainen on luvannut tuoda Suomeen 6 miljoonaa kehitysmaamuslimia.
      Katainen olisi oikea mies toteuttamaan Kalergi-suunnitelmaa. Niinistö on jo hyvässä vauhdissa suunnitelman toteutuksessa. Ilmoitti ,että laittomasti maassa olevien irakilaisten ja afgaani- miesten piilottelu viranomaisilta on suositeltavaa. Hänellä varmaan on Mäntyniemessä muutama laiton afgaaninuorukainen viihdyttämässä Lennua ja Jenniä.
      Niinistö kannattaa Suomen päätösvallan siirtämistä Brysseliin. Hän haluaa tehdä Suomesta EU:n osavaltion.

    • Paska.maa

      Kuinka paljon suomalaista saa potkia päähän ennen kuin se viisastuu?
      Muutoksia on turha odottaa jos tekee aina uudestaan ja uudestaan saman valinnan.
      Sama pätee vaurastumiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3898
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      352
      3015
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1655
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      811
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      67
      779
    Aihe