Kepun puoluetoimistolla nousi tukka pystyyn. Väykky tavoittelee kesän puoluekokouksessa puheenjohtajan paikkaa. Sippilän oli pakko ilmoittautua yrittämään kansallisvarallisuuden kähminnän jatkamista berberinsä kanssa. Vanki-kaikkosen pitää vielä odotella aikaansa.
Väykky on kepun dilemma. Jos väykky pääsee kepun johtoon, painuu kannatus alle 10% ja paikka oppositiossa on varma. Jos väykkyä ei päästetä kepuun, väykky saa omalla puolueellaan 5 - 7% kannatuksen ja kepun kannatus painuu alle 10%:n.
Väykky on kekkosen ja fsb:n luoma kummitus, jolla on tukenaan mtk-kepun itäisimmän piirin 150 miljoonaa äänestäjää.
Väykky on kepun dilemma. Jos väykky pääsee kepun johtoon, painuu kannatus alle 10% ja paikka oppositiossa on varma. Jos väykkyä ei päästetä kepuun, väykky saa omalla puolueellaan 5 - 7% kannatuksen ja kepun kannatus painuu alle 10%:n.
Väykky on kekkosen ja fsb:n luoma kummitus, jolla on tukenaan mtk-kepun itäisimmän piirin 150 miljoonaa äänestäjää.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Väyrynen on vanha kettu, hän ei ole suostunut eroamaan keskustasta puoluejohdon toiveista huolimatta. Käytännössä hänet voisi erottaa puolueesta vain Keminmaan Keskustaseura, jota Väyrynen kuitenkin johtaa itse.
Pakko sanoa että me muut pääsemme paljon vähemmällä, keskustajohto on kusessa herran kanssa.
Väyrynen olisi pitänyt valita presidentiksi jo vuonna 1994.
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/603604-pahkasika-ennusti-asian-jo-1994-vayrynen-on-ehdolla-presidentiksi-viela-vuonna-2024
Mikäli Väyrynen olisi valittu tuolloin presidentiksi, me olisimme päässeet hänestä eroon jo vuonna 2006.
Mikäs "elukka" Väyrynen on , kun pureksii toisten kinttuja?
Höperö ukko se vain on, ei muuta.
Miksi protestiäänet kanavoitui Väyrysen kautta, eikä esimerkiksi pääoppositiopuolue SDP,n tai vasemmistoliiton kautta?
Duunarit ja työttömät ei luota demariin.
Väyrynen vie enempi ääniä vasemmistopuolueilta kuin keskustalta, nythän se nähtiin.
Siis kepun kannatus on tällähetkellä noin neljä pinnaa.
Kyllä minä tämän ostan, kiitos Sipilä.
Keskustan+Vanhanen+sai+24%+enemmän+ääniä+kuin+SDP,n+Haatainen.
Revi+siitä+:)
Ja Väyrynen sai ääniä vielä enemmän kuin Vanhanen. Siitäkin voi repiä.
"Miksi protestiäänet kanavoitui Väyrysen kautta"
Kenen muun kautta sipilistikepua olisi voinut näpäyttää tehokkaammin kuin Väyrysen?
Kepun ehdokas Vanhanen hävisi Väyryselle ja Sipilän sanomisia joutui tulkitsemaan kepun oma kenttäkin sen suhteen, onko Sipilä sitonut asemaansa Vanhasen kannatukseen vai ei.
Keskusta-puolue kaivoi oman hautansa, kun hylkäsi Väyrysen...
Sipilän kepun pitää ensin tuhoutua. Tuhkasta nousee Väyrysen aito keskustapuolue.
Perussuomalaiset sen kun porskuttaa. PS tulee olemaan tulevaisuuden puolue, sillä se ajaa tavallisen suomalaisen asiaa ilman maailmaa syleilevää matulauman elämöintiä.
Kun tarpeeksi köyhää kuritetaan, köyhällä rupeaa vaistot toimimaan. Se tietää, mikä on hyvästä, mikä taas vie tuhoon. Nykyiset valtapuolueet ovat sorosin vallassa, maksettujen johtajiensa armoilla.
Väyrysellä on laaja kannatus keskustaväen parissa. Väyrynen voi hyvinkin voittaa puheenjohtajavaalin. Ja vaikka ei voittaisikaan niin aiheuttaa pelkoa ja tuskaa nykyiselle johdolle. Kannatus presidentinvaaleissa oli kovempi kuin Vanhasella, joten lupaa hyvää puheenjohtajavaalia ajatellen.
Väyrynen ”ryösti” yli 200 kuntaa Vanhaselta.
PAAVO on Voittaja.
PAAVO voitti YKSIN KEPUN 🤣🤣
Mitä tästä voi päätellä....
Väyrynen on asettunut kepun puheenjohtajaehdokkaaksi useita kertoja sen jälkeen, kun luopui puheenjohtajuudesta itse, mutta on jäänyt joka kerta äänestyksissä hännille. Miksi hän siis onnistuisi nytkään?
Todellisuudessa ei kuitenkaan asetu ehdolle, vaan ilmoittaa torstaina luovuttavansa kepun jäsenkirjan.
Jos Paavo on ehdolla puheenjohtajaksi niin puolueväki tekee valinnan. Siinähän se kannatus mitataan niin Paavon kuin Sipilänkin osalta.
PAAVO on Voittaja.
KEPU ja Sipilä hävis.
Äänestin Paavoo, vaikka olen katsantokannaltani vasemmistolainen. En oikeasti halunnut Paavosta pressaa, mutta äänestin häntä ihan vain Sipilän ja Vanhasen kiusaksi. Noita kahta ja niiden kokoomuksen kanssa junailemia juttuja inhoan yli kaiken.
Ja moni muu oli samaa mieltä, kun Paavo sai enempi ääniä kun Vanhanen. Sipilä, Sipilä... No, sehän ei vallasta luovu.
Kumma kombo: lestadiolainen, ökyrikas ja vallasta nauttii naama leveessä hymyssä. On se raha ja poliittinen valta ilmeisen juovuttavaa. Muita huumeita kun ei lessut vissiin saa nauttia.
Väyrynen ”ryösti” yli 200 kuntaa Vanhaselta.
PAAVO on Voittaja.
PAAVO voitti YKSIN KEPUN 🤣🤣
Mitä voi tästä päätellä...
Vääykky on mtk-kepun kohtalo. Väykky haluaa valtaan ainakin niin kauan kuin henki pihisee.
Väykky ajaa venäläistä intressiä ja väykyn myötä kepu ajautuu oppositioon, sillä kommunisteja lukuunottamatta kukaan muu ei suostu vehkeilyyn ja ajautumiseen Valko-Venäläiseen politiikkaan. '
Jos väykky jätetään mtk-kepun ulkopuolelle, äijä ajaa vaaleihin omalla puolueellaan ja vie siivun sekä kepun että persujen kannatuksesta. Vieteriukko jaksaa melskata vielä 10 vuotta putlerin tuella.
PAAVO on Tohtorismies.
PAAVO on paras ehdokas KEPUN johtoon.
Kumiperuukki on k-linjan neuvosto-kummitus. Ei poliittinen ura ole mennyt täysin vihkoon, jos jalasmökki onnistuu hajottamaan kepun.
Voi kun jaksat tuota jalasmökkiä jankuttaa. Väyrysellä on asunto Helsingissä, ei tarvitse jalasmökkiä enää.
Tuollainen iänikuinen jankutus paljastaa kirjoittajansa pysähtyneisyyden 70-luvulle !
Paavohan on itte jämähtänyt vuoskymmeniä taakse päin.
Eikä kuuntele vaimoaan joka näyttää olevan se viisas osapuoli .
Vuokko totesi pressavaalin jälkeen, että nyt riitti!
Paavo on tyhmä.
Ei Väyrynen ole hajoittanut mitään, kävi vain niin että "mafia" valtasi keskustapuolueen ja siellä ei ole enää sitä aatetta minkä varassa puolue on rakennettu. Puolueen ovat minun lisäkseni jo tuhannet jättäneet.
Puoluetoimistolla nousi tukka pystyyn jopa pekkarisen tupeessa.... Saa nähdä kiristääkö väykky itselleen jälleen ministerin salkun jättääkseen zippilän kintun rauhaan.
Kepun johto pelkää Paavoa.
Eikä ihme.
Väyrynen ”ryösti” yli 200 kuntaa Vanhaselta.
PAAVO on Voittaja.
PAAVO voitti YKSIN KEPUN 🤣🤣
Mitä voi tästä päätellä...
Kepun johdossa nousi tukka pystyy jopa Pekkarisen tupeessa kun Paavo löi lautakasavanhasen.
Sipilä teki pahan virheen siirtäessään Kunniapuheenjohtaja Paavo Väyrysen muotokuvan Apollonkadun aulasta vessaan. Paavo pystyy kostamaan tämän vielä 100 kertaa kuten on nähty.
Väykyn muotokuvaa voitaisiin täydentää ja palkata taitelija maalaamaan patelle kumiperuukki.
Jos väykky pääsee kepun johtoon kesäkuussa, tehdään samalla päätös kepun presidenttiehdokkaasta 2024. Kuuden vuoden kuluttua näemme väykyn ohjaamassa kurkiauroja oikeaan suuntaan ja ratsastavan pyhällä lehmällä.
Kuka on zippila!?
Sipilä on saanut tuhoa niin paljon aikaan, että ihan sama kuka sinne tilalle tulee KUNHAN tulee!
Tuon ajatuksen kun tajuaisivat keskustalaisetkin. Eivät näe selvää asiaa, kun Sipilä kaivaa kuoppaa puolueelleen. Hautajaisetko tulossa?
Kosto elää👊
Kepun johto pelkää Paavoa.
Eikä ihme.
Väyrynen ”ryösti” yli 200 kuntaa Vanhaselta.
PAAVO on Voittaja.
PAAVO voitti YKSIN KEPUN 🤣🤣
Mitä voi tästä päätellä...
Onko dementia iskenyt sinuun? Toistat samaa mantraa kerrasta toiseen?