Puolueen suuri mies Terho puhkuu itseluottamusta hyvien kannatuslukemien siivittämänä:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005547013.html
Kokkareet 21,9%
Demarit 19,0%
Kepu 15,6%
Virheet 15,5%
Vassarit 8,8%
Persut 8,1%
Ruåttilaise 4,4%
Jeesusteliat 3,4%
Uuvatit 1,5%
Siniset runnovat 1,5 % kannatuksella aktiivi 2:n
10
155
Vastaukset
- arvo.mekin.ansaitaan
Persujen kannatus on siis 440 prosenttia Soinin tulevaisuutta korkeampi. Mitkähän mahtoivat olla ne arvot, jotka Sipilä ja Stubido ottivat hallitukseensa? Tuskin kaikki persujen alkuperäiset arvot sinisiin siirtyivät? Vai mitä sanovat alkuperäisten persujen äänestäjät?
- sinimustat.taatanat
Sinisiin siirtyi populistiset arvot isä timon johdattamina. Sinisiin siirtyi silmitön ahneus ja vallanhimo. Siniset löysivät aateveljensä kokkareista, ja toivat sinne ääripään aatemaailman, jonka orpo oitis hyväksyi.
Persuissa on aito halu auttaa Suomen vähävaraisia ja saattaa Suomi takaisin omalle raiteelleen. - jmp9j
sinimustat.taatanat kirjoitti:
Sinisiin siirtyi populistiset arvot isä timon johdattamina. Sinisiin siirtyi silmitön ahneus ja vallanhimo. Siniset löysivät aateveljensä kokkareista, ja toivat sinne ääripään aatemaailman, jonka orpo oitis hyväksyi.
Persuissa on aito halu auttaa Suomen vähävaraisia ja saattaa Suomi takaisin omalle raiteelleen.Haha hah, vai tuommoisia persut! Koalitio Halla-aho -- Hakkarainen -- Putkonen, siinäpä persujen hyvä johtokolmikko, puoluetta johdetaan Brysselistä ( siis "suomi-takaisin" puoluetta ), kolmikossa on tuomioistuimessa tuomioita saaneita, alkoholiongelmaisia naisten hakkajia, ja hei, Putkonen ? siinäkö persujen koko kuva? ehkä hieman siistimpää ulkoasua pliis, ja hampaiden pesu!
No eiköhän tuo Lohelan sivuun joutuminen eduskunnanpuhemiehen paikalta jo kerro mikä on todellinen kannatus tuolla sinisellä vaihtoehdolla. Nyt sinisiä viedään kun sinkkiämpäriä tunkiolle. Että silleen.
- Hgfgh
On suuri häpeä, että Suomi nimisessä, itseään länsimaaksi kutsuvassa maassa, voi olla hallituksessa noilla kannatusprosenteilla ja vieläpä viisi ministeriä. Voi aikoja, voi tapoja.
- äläpainanappia
Ei niistä ole enään mitään merkitystä kenellekkään . Loikkarit on hypännyt itsensä muistojen ketjuun.
No jos presidentillä olisi vielä eduskunnan hajoitusvalta, niin nyt sille olisi käyttöä. No toinen konsti vaatia uusia eduskuntavaaleja on se vanha konsti Yleislakko . Että silleen.
- AhmedAhneSipiläAhneSoini
Ahne SipilänKetale, KEPU, pystyi ostamaan Soinin ja Terhon!
Kyseessä ahneen Sipilän valtavat bisnekset valtin kassakirstulla !!!!
Mikä oli ahneen Timo Soinin hinta?
Mikä oli ahneen Sampo Terhon hinta? .... varmaan n. 1/10 Soinin hinnasta riitti tyhmälle ahneelle Terholle?
Ja jotkut sokeat kanat seurasivat - ihan ilmaiseksi - omaa tyhmyyttään. - lyhytmuistiset
Perussuomalaiset olivat ajamassa aktiivimallia hallitukseen mennessään ja hallituksessa ollessaan. Nyt on alkanut jeesustelu asiassa, vaikka olisivat edelleen pysyneet hallituksessa, jos olisi sinne huolittu.
- cappas
Totta tuokin, ei Halla-aho olisi sitä riitauttanut hallituksessa................
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551216
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.911209Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171050- 18905
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45803Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112778Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64732- 13723
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72613