Uusnatsien logiikasta

Zion-

Uusnatsit on kummia; kaasutus on jotain, mitä pitää kieltää, mutta ei sitä, että juutalaisia oli leireillä, heitä kuoli nälkään ja tauteihin ja heissä oli luteita. Tai että heitä ammuttiin, sen joku myönsi tuolla keskustelussa. Miksi siis juutalaiset olivat leirellä? Haluaisiko uusnatsi olla itse samanlaisissa oloissa ja kuolla tauteihin, vaikkei häntä kenties kaasutettaisiinkaan?
Ja mitä väliä sillä on kuoleeko natsien käsissä johonkin muuhun vai kaasukammiossa? Joka tapauksessa se on natsien aiheuttama kuolema. Tai sitten lässytetään liittoutuneiden rautateiden pommituksista. Jälleen kerran, miksi juutalaiset oli vangittu leireille? Jos heillä olisi asiat jees, he eläisivät rikkaina omissa kodeissaan eivät leireillä. Eivätkä kuolisi mihinkään.

Niin, mikseivät uusnatsit saman tien kiellä kokonaan kaikkea? Miksi jäädä tuolla tavoin puolitiehen? Kieltäisivät samantien koko toisen maailmansodan. Yhtä hyvin voisivat inttää, että missä todisteet, ei kelpaa silminnäkijätodistukset ja historian kirjoitus.

Miksi holokausti ylipäätään halutaan kieltää? Kaikki kieltäjät vain haluavat toteuttaa sen uudelleen.

Voisi tehdä sellaisen reality-ohjelman, jossa uusnatseja vietäisiin keskitysleireille elämään sellaista elämää kuin juutalaiset elivät. Näkisivät millaista se oli.

Mikä ihmeen uusnatsi täällä on moderaattorina, kun poistuu juutalaisten puolesta puhumiset tai natsien hirmutöistä puhuminen, mutta joku juutalaisvastainen soopa jää?

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SuuriAsiantuntija

      Moderaattoreita ei ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      5
      3737
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3629
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      129
      3375
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3342
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2196
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1778
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1545
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1423
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1333
    Aihe