pakolaiset

bk-46

Raaseporista kaikki pakolaiset siirrettävä muualle vaikka Grantorppiin tai muualle katukuvasta koska eivät osaa käyttäytttyä kuin kantaväestö.Raaeporin ns.päättäjät herätkää.Pizzriajuttu on vain alku mitä nää ns.pakolaiset keksii.Gratorppin työntekoa opettelemaan että kadulla yhteiskunnan laiskottelu loppuu.Jotain pitää tehdä että Yhteiskunnan etteen että näitä ruokitaan.Grantoppiin töitä tekemään ja ilasella avantoon ja aamulla klo.6 herätys niin niin oppivat miten Suomessa eletään.PS.HYYSSÄMINEN LOPETETTAVA.

3

648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • T-Saari

      Aloittajan taas kannattaisi syventyä opiskelumaan suomenkieltä, vaikka sinne mamujen seuraksi. Tasosikin on lähes samaa (ei siis aivan yhtä hyvää, mutta lähelle).

      • Hyundai

        T-Saari.Relaa vähän kuka lystin maksaa.opiskelumaan.Kirjoita oikein opiskelemaan.HALOO.


    • Mainariahlam

      Jussarö avattava uudestaan ,sopiva ensi duuni noin alkuun!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      89
      4694
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3872
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      191
      3723
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      73
      2123
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1192
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      155
      1147
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1055
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe