Senaatintorille vaikka oli taannoin paikalla kun maanomistajat tulivat sinne traktoreineen. Pisti kepulaisen naisen Katri Kulmunin sen sijaan että olisi itse mennyt reilusti paikalle. Sipilä on pelkuri vellihousu.
Kepuporvari Sipilä ei uskaltanut mennä
cöjhcgz
30277
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Varmaankin ihan viisasta jättää menemättä, ettei käy kuten Bobrikoville.
Ei näy Arhinmäkeäkään, eikä Timo Soinia! Voi kauhea, mitä tästä seuraa?
He eivät ole pääministereitä eli ylimmän vastuun kantajia hallituksen aktiivimallista. Turha viisastella kokkare.
Arhiippa ei ole hallituksessa, ja sisäpolitiikka ei kuulu ulkoministeri Soinolle.
Tässä näkökulma kepuleiristä, kyyneliä, halauksia jopa pääministeriltä, tänään muurien takana:
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201802022200716310_pi.shtml
Hyvä kolumni Parkkoselta. Niin asiaa.
VALTA kuuluu MINULLE MINULLE MINULLE....
Sipilä on muutakin tekemistä -oikeita töitä- kuin kuunnella SDP:n lakkopuheita.
Sipilä on kätkemässä kansalta varastettua omaisuutta vakuutuskuoriin. Kun muualla mölistään, niin toisaalla on rauhallista puuhastella.
Kepu pettää AINA.
Kepulesta istuu valtioneuvoston paskahuusissa ripuloimassa.
Sipilä on surkea varjoissa piilottelija.
Kepulestaporvari on pelkurivellihousu.
Olmi!
Kuraperse kepukka.
Sipilä on hieno mies. Pitää tätä maata pystyssä. Osaa myös kääriä fyrkkaa, mutta sehän katellista komukkaa vituttaa!
Kokoomuslainen jauhaa kateusmantraansa.
Edellisenä paivänä laiskat SAK-paskaloiset valtasi torin 5 minuutin työajan takia. Eikä sekään auttanut!
Kokoomusprovo.
SAK on aivan homo. Menisi itse tekemään työt paremmin mutta ne panderollihomot eivät osaa..............mhähhähähä!
Kokoomsulainen provoaa ja öyhöttää itkupotkuraivarissa.
Koko = SAK
omus = Latinaa = on
provo. = Homo
SAK on Homo, muistakaa tämä!
t. xksbxd, entinen SAK orja, nykyisin TTYÖTÖN
AMMATTILIITOT EI AUTA, VAAN VALITTAA
Li ni si turhaan pölisi
Kokoomusprovoamista.
Puhut taas itsestäsi homus kokoomus.
Kepu pettää AINA.
Sipilä on hiiri.
Tuleeko KEPU vai LESTAT kieltää maanpetoksellisena järjestönä.
Siipilä on mädättänyt ja saastuttanutmolemmat lahkot.
KEPU pettää aina .... ja Lestat pettää joka päivä.
Lestadiolaiset pitäisi luokitella terrorijärjestöksi, koska he eivät anna naisen tehdä aborttia tai ehkäisyä käyttää.
Sipilä on pelokas hiirulainen eli pelkää Senaatintorin varrella olevassa Valtioneuvoston linnassa jopa omaa varjoaan seinällä.
Vähä huvittaa tää meininki;viikko sitte oltiin niin rintarinnan äänestämässä niinistöä pressaksi ja nyt buuataan saman aatteen miehelle .luuleeko joku etteikö niinistö laskenut kannattaako mennä kokoomuksen kautti vai valitsiamies systeemillä!...suomessa pelataan kokoomus politiikkaa ja pressavaalit on poliittinen tapahtuma vaikka joku kääntää henkilövaaliksi..niin ..aina lasketaan mikä on eduksi kellekkin