Uroskoiran kastrointi

Pieni sekarotuinen koira nyt jo yrittää nylkyttää minua. Mikä on ikä koiran kastroimiselle? Sanotaan että mahdollisimman nuorena.

Muuten pentu on normaali pentu, välillä vauhdikas ja välillä hiljaisempi. Normaali kakara mielestäni.

2

1284

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keinomorsian

      kysy eläinlääkäriltä. Voit myös ohjata nylkytysta häiriötä tuottamattomaan suuntaan antamalla sopivan kokoisen karvalelun tai tyynyn ja ohjaamalla pennun sitä käyttämään.

      • Meillä oli sakulla iso koira (suurempi kuin pentu itse) jota se aina silloin tällöin muttei koskaan ihmisiä.. Täytyy hommata Jesselle sellainen että pääsee näyttämään mikä on miehiään.

        Ne ovat sellaisia ohikiitäviä hetkiä ja kun nyt sitä on komennettu ihmisistä, se on kyllä vähentynyt. Ymmärrän sen että himot ne ovat hiirelläkin, muutenhan ne olisivat kuolleet sukupuuttoon, ne hiiretkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      52
      2397
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      703
      1576
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      117
      1288
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      132
      1095
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      89
      983
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      71
      943
    7. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      17
      794
    8. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      118
      753
    9. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      704
    10. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      23
      668
    Aihe