FSB:n esiin kaivama huuhaa viime sodista kertoo FSB:n ja Venäjän johdon paniikista yhä useamman oikeamielisen venäläisen pahoillaanolon ja oikaisuvaatimusten vuoksi.
Oikeamieliset nykykannakselaiset tietävät asuvansa petomaisesti Suomelta ryöstetyllä alueella.
He tietävät asuvansa taloissa, jotka on ryöstettu, varastettu syyttömiltä suomalaisilta ihmisiltä.
He tietävät bolsevikkien syyllisyyden liki sataantuhanteen kaatuneeseen suomalaiseen ja yli viiteensataantuhanteen väärällä asialla kaatuneeseen neuvostolaiseen.
FSB:n valheet eivät enää kelpaa heille ja Backmannia uskoo heistä vain joku typerys..
Miten siis perustella bolsevikkien petomaista hyökkäystä Suomeen, jotta omien kansalaisten vaatimukset ryöstösaaliin palauttamisesta hiljentyisivät?
Mainilan laukauksia kokeiltiin kaivaa esiin valhemapista, mutta ei. Vain ääliö niihin uskoo!
Aika torvi täytyy myös olla, jos uskoo Suomen piirittäneen Leningradia 1941-1944, kun asia oli juuri päinvastoin. Ei tullut edes tykinlaukauksia sieltä ja siihen suuntaan olisi paettukin, jos saksalaiset olisivat päässeet kaupunkiin.
Kyllä on tosi hankalaa FSB:llä!
FSB:n paniikin syy
3
1064
Vastaukset
- toivotaantoivotaanjne
Jokainen kakara kokee elämässään nk. uhmaiän. Kyllä kaikki ajallaan kehittyy paremmaksi.
- lammikko.kutsuu
Putin pelkää kusi housussa sitä, että kansalaiset alkaa ajatella asioita ...
- kestääkö.kupla
Väyrynen oli väärässä, neukku hajos 1991.
- mitenkähän nyt ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163461
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202336En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821848
- 261582
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361417Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334