Natsi ammuskeli Italiassa

Ihmeellistä tänne ei ole kirjoitettu italialaiset natsin ammuskelusta?

Mitä rasistit tähän.
321334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Miksi se natsi ampui?

Äänestä
  • Miksi vastaus poistettiin? Mitä ihmeen vaarallista siinä oli?

    Äänestä

  • Kristallin rikkominen on kiellettyä

    Äänestä

  • Hyväontaas kirjoitti:

    Kristallin rikkominen on kiellettyä

    HYVÄ NATSIT .

    Äänestä

Kun kehitysmaita ja ns, sivistysmaita yritetään sulattaa toisiinsa niin yleensä alkaa tapahtua. Tavallinen italiaano oli saanut tarpeekseen uusista tulijoista. Viime keskiviikkona paljastunut nuoren italialaisen naisen murha ja paloittelu kahteen matkalaukkuun on nostanut tunteet pintaan Italiassa. Ja vielä se että teon takana on nigerialainen maahantulija, on saanut tunteet vielä enemmän kuohumaan. Kun ns, ”kuppi tulee täyteen” niin silloin yleensä tapahtuu. Kun ajatellaan että niillä kulmilla on tulijaa enemmän kuin riesaksi asti, jatkuvia ryöstöjä pahoinpitelyjä raiskauksia tuhotöitä jne, niin jossain se raja tulee vastaan. Nuori mies ei enään kyennyt suvaitsemaan ja teki päätöksensä, ampui tummaihoisia ja antautui vapaaehtoisesti poliiseille. Näin siinä kävi kun ei jaksa ymmärtää.

Äänestä
  • Meilläkin raiskaukset ovat hyvin tavallisia näiiden "kriittisten" tekeminä. Persut ovat ainoa puolue joka kehuskelee Matti Putkosen teoilla.

    Äänestä

  • Matti.Raiskaa kirjoitti:

    Meilläkin raiskaukset ovat hyvin tavallisia näiiden "kriittisten" tekeminä. Persut ovat ainoa puolue joka kehuskelee Matti Putkosen teoilla.

    Ei teidän suvaitsevaisten järjenjuoksua voi kun suu auki hämmästellä. Olette kyllä oman alanne mestareita. Nyt saatiin suomalainen kytkettyä tähän Italian tapahtumaan. Ei muuta kuin 10 ja papukaijamerkki vihkoon. Onnitteluni.

    Äänestä

  • Suvaitsevainen suvaitsee nuoren naisen paloittelun ja murhan. Rikollisia pahimmasta päästä.

    Äänestä

  • Matti.Raiskaa kirjoitti:

    Meilläkin raiskaukset ovat hyvin tavallisia näiiden "kriittisten" tekeminä. Persut ovat ainoa puolue joka kehuskelee Matti Putkosen teoilla.

    Toimittelijaystävääsi aria unohtamatta. Miksi siitä vihervassarista ei saa kertoa?

    Äänestä

Tuohan on ihan odotettua, ja varmaan tänä epäoikeudenmukaisuuden aikana tulee lisääntymään! Jotkut arvostavat omaa maataan ja kulttuuriaan enemmän kuin toiset.

Äänestä

Mies ei pitänyt toisten väkivaltaisesta käytöksestä ja alkoi itse käyttäytymään väkivaltaisesti toisia kohtaan.

Näinhän rasistirajakit aina näitä selittää parhain päin. Heidän mielestään heidän väkivaltansa on sitä parempaa väkivaltaa ja heidän väkivaltansa on aina oikeutettua.

Äänestä
  • Kyllä tuo on suoraan lainattu Li Anderssonin sanomisia. Teissä maailmanhalaajissa on kaikissa samoja piirteitä, olette niin naiiveja ja lapsellisia. Kaikki mitä teille syötetään otatte aivan ilman kyseenalaistamista vastaan. Teidän vihollinen on ihmiset jotka eivät suoraan hyväksy teidän mielipiteitä, tämä tekee teistä todella suvaitsemattomia rasisteja omaa kansaa kohtaan. Miten te pärjäätte yleensä itsenne kanssa?

    Äänestä

  • Jossain vaiheessa se sotakin syttyy. Miksi rakennatte armeijaa? Eikö suvaita pitäisi pommituksiakin . Turha ostaa sotakoneita pommituksia vastaan. Rauhaa rakastava vaan hymyilee kun pommeja sataa taivaalta ja odottaa että kyllä se siitä.

    Äänestä

  • Suvakki tuputtaa omaa parempaa väkivaltaansa.

    Äänestä

  • "Mies ei pitänyt toisten väkivaltaisesta käytöksestä ja alkoi itse käyttäytymään väkivaltaisesti toisia kohtaan."

    Tuo italialaismies ei ammuskellut siksi että olisi vastustanut väkivaltaa sinällään, vaan nigerialaisen tekojen vuoksi. Väkivalta on vain eräs keino ratkoa ongelmia.

    Äänestä

  • Väärä-focus kirjoitti:

    "Mies ei pitänyt toisten väkivaltaisesta käytöksestä ja alkoi itse käyttäytymään väkivaltaisesti toisia kohtaan."

    Tuo italialaismies ei ammuskellut siksi että olisi vastustanut väkivaltaa sinällään, vaan nigerialaisen tekojen vuoksi. Väkivalta on vain eräs keino ratkoa ongelmia.

    Mitä ongelmia valkoinen munapää ratkoi ammuskelemalla syyttömiä erivärisiä? Ei ainakaan omiaan, nyt odottaa tulevaisuus kaltereiden takana.

    Äänestä

  • monikultturisti kirjoitti:

    Mitä ongelmia valkoinen munapää ratkoi ammuskelemalla syyttömiä erivärisiä? Ei ainakaan omiaan, nyt odottaa tulevaisuus kaltereiden takana.

    Mitä ongelmia musta munapää ratkoi tappamalla ja paloittelemalla syyttömän valkoihoisen. Ei ainakaan omiaan, nyt odottaa tulevaisuus kaltereiden takana.

    Äänestä

Sarkastiseksi kommentiksi - "Natsit ovat rauhallista porukkaa".

Äänestä

Jos puhutaan ekstremetistisen väkivallan uhista Suomesta, niin sopii hyvin kysyä ketä se uhka todellisuudessa on, sillä poliisin tietoon tuli Helsingissä viime vuonna 57 sellaista väkivaltarikosta tai siihen yllyttämistä, joiden motiivi liittyy johonkin aatemaailmaan.

Näistä 56 oli äärioikeiston tekemiä ja vain yksi äärivasemmiston. Uskonnollista motiivia ei ollut yhdessäkään väkivaltarikoksessa tai väkivaltaan yllyttämisessä.

”Tuoreista rikostilastoista näkyy selvästi, mikä on uhka ja mikä ei. Viime aikoina lähinnä äärioikeisto näyttäisi tehneen näitä tekoja”, sanoo ylikomisario Jari Taponen, jonka vastuulla on ekstremistisen väkivaltarikollisuuden ennaltaehkäisy.

Äänestä
  • Tilasto osoittaa täysin selkeästi mistä todellinen uhka tulee.

    Äänestä

Mistähän se "Natsi" on saanut ne sodan aikaiset SS asepuvun,Mauser-pistoolin yms.rekvisiitan,,että täältä käsin suvakki osasi päätellä "Natsiksi" ampujan,,joka kylläkin halusi vain kostaa tyttöystävänsä murhan? Nimittäin sellaiset "natsitervehdys" jutut tuollaisten asioiden yhteydessä taitavat olla vaan sikäläisten "suvakkien" kuvitelmia..

Äänestä

Ei se mikään natsi ollut vaan Mussolinin mustapaita, Italiassa kun oli. Ymmärrän kyllä fascistia. Kun oikeutta ei saa niin se haetaan itse ja sitten se saatta kohdistua viattomiin kohteisiin. Tällaisen maailman te haluatte, suvakit.

Äänestä

Jos+maahan+tunkee+väkisin+valtavia+mieslaumoja,+ei+ole+ihme,+että+alkaa+tapahtua+kaikkea+negatiivista.IOMn+mukaan+esim.+2015+liikkeellä+olleista+vain+n.5%+on+oikeita+pakolaisia+ja+niin+se+taitaa+olla+nytkin,+kun+kattelee+noista+vellovia+mieslaumoja,+nuoria,+vahvoja,+hyväkuntoisia+miehiä+saapuu+kaikkialle+Eurooppaan+haluten+ilmaisen+ylöspidon+loppuiäkseen.Nyt+täytyisi+saada+tieto+leviämään,+etteipä+enää+onnistukaan+ja+sitten+myös+lisäks+se,+että++näiden+miesten++saapuminen+on+suututtanut+tavalliset+kansalaiset+ja+sen+nämä+saavat+"tuta"+nahoissaan+monellakin+tavalla.++Lähes+kaikki+naiset,+joiden+kanssa+olen+jutellut,+eivät+tykkää+tästä+tilanteesta+ja+pelkäävät+ja+ovat+vähintään+ärsyyntyneitä,+jotkut+myös+erittäin+vihaisia,+vähiin+on+käynyt+puolustajien+joukko,+kun+totuus+on+tässä+pikkuhiljaa+valjennut...On+noussut+suuri+kiukku+ja+viha,+joka+kohdistuu+jo+melkein+kaikkiin,+jotka+näyttävät+olevan+tota+porukkaa,+vaikka+olisivat+asuneet+jo+vuosia+täällä.++Olen+ymmärtänyt,+että+jo+täällä+olevat+maahanmuuttajatkaan++eivät+tykkää+tästä+massamuutosta+lieveilmiöineen.++Se+on+selvästi+lisännyt+rasistisia+ilmiöitä,.+Ero+on+valtava,+kun+vertaa+esim.++5+vuoden+takaiseen+tilanteeseen+ja+ilmapiiriin.Ei+ole+ihme,+että+kantaväestö+hermostuu+kovasti,+kun+sitten+nämä+tulijat+tekevät+kauheita++rikoksia,+kun+koetaan,+että+näillä+miehilllä++ei+ole+edes+oikeutta+tulla,+ja+kaiken+lisäksi+on+ilmennyt+laajaa+valehtelua+ja+lähes+kaikilta+kaikki+paperit+hukassa.+Siihenhän+on+aina+syy,+jos+ei+halua+paljastaa+henkilöllisyyttään.Nämä+miehet+ovat+tehneet+käyttätymisellä+ja+teoillaan++ison++karhunpaluksen+valtavalle+apua+tarvitseville+oikeille+pakolaisille,+esim.+pelkästään+tämän+kaiken+valtavailla+kustannuksilla,+kun+valitetaan+oikeusasteesta+toiseen+jne.++tilanne+on+käsittämätön+tälleen+tavallisen+ihmisen+silmissä.+Huokaus+ja+kyllästys!

Äänestä

Rasisti väitti ammuskelleen herran ratkaisseen maahanmuuton tuomia ongelmia teollaan. Kysymykseni siitä, minkä ongelman ammuskelija ratkaisi ammuskelemalla viattomia ihmisiä, on poistettu.

Mitähän yhteisönormia se mahtoi loukata? Rasistit eivät nyt saa yöllä unta luettuaan kysymykseni? Natsit joutuvat hakeutumaan mielenterveyspäivystykseen, jonne he kyllä kuuluisivat mielestäni muutenkin?

Ihmeellistä tässä maassa tämä rasistien ja natsien suojelu ja erioikeudet, mitä heillä näkyy olevan.

Äänestä

Poistelija voisi hieman tutustua lähihistoriaan ja tosiasioihin!
Vai loukkaako tämäkin jotain kansanryhmää?
Yksilöön kohdistuen ei pitäisi olla sensurointiperusteita.

Äänestä

Unelmaan kuuluvat rotusodat. Eikä tämä mikään oikeutus ole, vaan toteamus.

Taponen jauhaa taqiyaa. Ne 46 ”äärioikeiston extremismiä” ovat videoilla, joilta jokainen näkee, että väkivaltaisimpia ovat Taposen käskyttämät parodiapoliisit. ”Natsit” lähinnä painivat päälle käyvien suvakkihorojen kanssa ja passiivisesti vastustavat parodiapoliiseja.
Huomattavasti aktiivisempaa vastarintaa tekivät mm. vokkilaiset piirittäessään poliisipartion huoneeseen, mutteivat parodiapoliisit siitä tainneet edes rikosilmoituksia tehdä. Eli kyllähän parodiapoliisi saa tilastot näyttämään haluamiltaan. Kuitenkin multiin kannetaan vain muslimien teurastamia kantasuomalaisia, vuodesta toiseen, ei koskaan päinvastoin.

Äänestä

Jos se ampui muslimia niin ansaitsee mitalin.

Äänestä
  • Rutsissahan nämä ovat inostautuneet jo toisiaan poksautelemään kylmiksi -lisää tuota vain

    Äänestä

  • Sitähän ne ovat kerjänneetkin.

    Äänestä

Italiassa on maahanmuuttobusiness-mafia.
Haluammeko samaa Suomeen?
Suomi on suomalaisten.

Äänestä

Siis voiko italialainen ylipäätään olla natsi? Olisiko arjalaiset yli-ihmiset hyväksyneet heidät porukoihinsa, niin kuin loppupeleissä... epäilen että ei...

Äänestä

Tässäkin+aloituksessa++saavutamme+85%+poistotavoitteen...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


veljenibroidinvatsakarva kirjoitti:

Ihmeellistä tänne ei ole kirjoitettu italialaiset natsin ammuskelusta?

Mitä rasistit tähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu