meetootamyos

Pari päivää sitten Kinnarissa 3 n.10-12 v poikaa kuvasi ja huoritteli yksin liikkunutta samanikäistä tyttöä,heittelivät lumipalloilla. Puutuin asiaan sanallisesti. Siististi puettuja,ilmeisesti koulukiusaajia.
21298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisit vetänyt päin näköä!

Äänestä

Lasten täytyy saada toteuttaa itseään ja taiteellisia taipumuksiaan, tämä poikien harrastama käytännön performanse taide on heille välttämätöntä normaalin kehityksen kannalta. Heistä tulee "alvaraaltoja" ja "runebergejä" ja muita yhteiskunnan tukipylväitä. Myös opettajia kouluissa huorittelevat oppilaat tulevat olemaan merkittävissä asemissa aikuiselämässään. Tuo sinun puuttuminen asiaan voi aiheuttaa nuorille traumoja ja psykiatrisia ongelmia ja haitata normaalia koulunkäyntiä, joten lopeta käytöspoliisin hommat ja pidä huoli vain omista asioistasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkuikl kirjoitti:

Pari päivää sitten Kinnarissa 3 n.10-12 v poikaa kuvasi ja huoritteli yksin liikkunutta samanikäistä tyttöä,heittelivät lumipalloilla. Puutuin asiaan sanallisesti. Siististi puettuja,ilmeisesti koulukiusaajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu