SpaceX pääsi avaruuteen

4

867

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myös monissa tulevissa suurissa tieteellisissä läpimurroissa ateistien rooli on varmasti merkittävä. Tekoälyn kehittäminen on varmasti yksi sellainen ala. Uskovaisilla ei ehkä riitä rohkeus mennä niin selkeästi jumalansa tontille.

      • Hmm... Vaikea sanoa, mutta kai sekin mahdollista on. Ainakin Suomessa tiedekielteisyys uskonnon vuoksi on onneksi melko pientä. Nokia Mission perustajahan parantui syövästä, on itse kertonut miten sai sytostaatteja ja hänen puolestaan rukoiltiin -- kiittäkää Herraa... Rukous ei ainakaan vähennä oikean hoidon tehoa.


    • virtuaaliverox

      alkaa olla pojat pc koneiden krafiikka sitä luokkaa että hyvällä kotikoneella pääsee vaikka plutolle asti ja pääsee katsomaan suurennosta aku ankan peräsulista, joten näitä " live" tapahtumia on aivan turha esitellä, ei ketään kiinnosta, nasa ym osasto joutuu keksimään eeden tavan lavastaa varojenkeruuta, olemme tulleet siihen mihin on kovasti vuosikymmeniä pyritty, eli kukaan ei tee mitään , kaikki tekee etätöitä, joku tosin luuli että jokainen maksaa veroja,,,,,mistä.............itse asiassa mikään ei ole muuttunut ensimmäisestä kuumatkasta, sitä katsottiin näytöstä ja sitä katsotaan aina vaan näytöstä, se onko tapahtuma tosi vai virtuaalinen on sivuseikka.

      • Että sellasta :-D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      88
      3707
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2086
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      196
      2001
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      87
      1534
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      343
      1454
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      90
      1171
    7. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      93
      1090
    8. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      13
      1074
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      30
      970
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      906
    Aihe