MUUTEN OLEN SITÄ MIELTÄ
Että miesten on aloitettava juutuu (you too) kampanja.
On perustettava kampanjasivusto johon voi lähettää tekstiä valokuvia ja videoita häiritsevästi käyttäytyvistä naisista.
Naisten keinot ovat erilaisia kuin miesten. Ne esim. valittavat että miehet tuijottavat heidän tissejään eduskunnan hississä. Niinpä miesten on kuvattava aina tapaukset joissa nainen on pannut tissinsä ja muut tuotteensa näytille niin että miesparka tulee väkisinkin katsoneeksi hississä silmille hyppiviä tissejä. Kun näitä kuvia ja niihin mahdollisesti liittyviä tekstejä kertyy isompi määrä kampanjasivustoon niin, miehillä on jotakin kättäpitempää kyseisten tissimaakarien syytöksiä vastaan.
Nuoriamiehiä pitäisi myös neuvoa olemaan päästämättä naispuolisia asuntoonsa ilman kirjallista, kahden todistajan vahvistamaa sopimusta siitä että nainen itse haluaa tulla kylään.
Jos sopimusta ei synny, on turvallisinta käyttää ammattinaisia.
Tämä idea on vapaasti käytettävissä ja kehiteltävissä.
Jos mikään ei auta vaan naiset edelleen häiritsee miehiä, ei auta muu kuin säkittää ne Afganistanissa käytettyyn kokonaan peittävään burkaan jossa on kasvoverkko.
MUUTEN OLEN SITÄ MIELTÄ
1
1736
Vastaukset
- yhtä.painajaista
Matinkylän metroihin täytyy heti saada omat vaunut miehille ja naisille, siinä tungoksessa tulee tahtomattaan tehneeksi seksuaalista häirintää. Onneksi nyt on vielä talvi ja naisilla talvivaatteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1233067EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351445- 1041309
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621037Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1351037Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661027- 60957
- 41767
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22743Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta120730
