Kun ostan farmarin ja vain tuon 3.0 245hv mallisen. Onko joku vuosimalli mikä on huonompi ?
3.0 moottori, onko lastentauti vuosimallia?
6
2785
Vastaukset
- RemonttiaTiedossa
Kaikissa vuosimalleissa on se sama ongelma, kutoslaakeri menee koneesta kun mittarissa on 75tkm.
Tehdas niitä vaihtoi alussa takuuseen mutta sen jälkeen on joutunut maksamaan itse, on muuten kallis korjaus.- Joko_riittäisi
Tuota samaa skeidaa täällä jaksetaan jauhaa iäisyyden! Oletko joko Subarun vihaaja, vai? Onko sinun aivan pakko itkeä pahaa oloasi myös tällä palstalla? Jos parin kuukauden tuotantoerä meni "pilalle" uusitun robotin takia, se ei pilaa kaikkia moottoreita.
- rahallaostan
En ole tuommoiseen törmännyt,mikä on kutoslaakeri? Trollipojujn kirjoitukselta vaikuttaa mutta minä poika ostan h6 subarun farkkuna.
- Edelleenostamatta
E85 muunnos? Miten tominut? Jotenkin turhan tuntuista koko e85 kun hyöty on olematon lopulta. Ja sanonta talvi alkaa nollasta lisä riesana.
- Imperative
Toi 3.0L bokseri-6 ois oiva kone johkin kevyempään Subaruun. Legacy hieman raskaskorinen niin menee ne hevoset hukkaan, toki useemmalle riittävä.. mutta jos esim. siirtyy vuosien sika-ajo/rälläämisen jälkeen wrx:stä --> Legacy 3.0, tahi Outback:iin niin jää kaipaamaan vähän vauhdikkaampaa menoa. Ite ajoin sen automaatti-version 3.0R Business päkillä, eivätkä oisi vaihdossa antaneet reilua hyvitystä, niin jäi auto ostamatta. Kone siinä käy upeesti vrt. 4-cyl, on kuin kuiskaus. Paremmat penkit,ovipahvit ja muovisälä kojelaudassa etc. vrt. Impreza -01-07.
- Anonyymi
Vuodet vierii mutta asai pysyy. Itse kanssa vaihtoa jo hieman ajatellut otbackiin 3.0 245hv malliin ja juuri tuota että kaipaako enää wrx repivyyttä ja alkanut kallistua että vaihdan outbackiin mutta nyt taas että haluaako matalemman auton kuitenkaan siis istuinkorkeudeltaan. No katostaan ensivuoden puolella 2024 mitä tekee. Sähköauto ei ole kyllä toistaiseksi edes harkinnassa tuo solterra ja muita ei nyt tule edes ajateltua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986148KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251734
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331028