Kokoomus ja juoksutyttö laasonen vihaavat lapsiperheitä ja erityisesti lapsia sekä pikkulasten äitejä. Kokoomus yrittää lyhentää äitien perhevapaita ja pakottaa heidät työttömien jonoon. Lapset kokoomus kiikuttaa laitoksiin "varhaiskasvatettaviksi".
Lotto-laasonen rankaisee äitejä äitiydestään ja lapsia syntymästään.
Lotto-laasonen rankaisee äitejä äitiydestään ja lapsia syntymästään.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Lotto-laasonen tuhoaa niin suot kuin perheetkin.
Lotta-tyttö Grahn -Laasonen yrittää saada yhteiskunnan maksamaan palkkaa neiti miehelleen,joka näkyy kakrua aika usein hoitavan.
Kokoomus on romahtanut stalinistiseen perhevihaan.
Stalinisteja ovat kepulit. Stalinismihan on sitä, että riistetään muita. Maatalon emännällä ei ole mitään tarvetta tuille.
Kepulla on tuhti ketunhäntä kainalossa.
Yhteiskunnan tarpeet ovat sivuseikka kunhan kepulit vaan saavat ulosmitata yhteiskunnan tukia.
Emäntä olisi muutenkin kotona mutta lapsenhoidosta pitää saada vielä lisätukea vaikkei ansiotyö edes ole vaihtoehto.
Kaikki suomalaiset puoluekannasta riippumatta haluavat pidentää perhevapaita ja kodinhoidon tukea. Tämä on myös yleinen etu.
Kokoomus romahti telaketjufemakoiden ja ihmisvihaisten hörhöliberaalinen kelkkaan. Kuka olisi muutama vuosi sitten uskonut, että kokoomus hyökkää apinan raivolla suomalaisia perheitä vastaan?
Sinä et edusta 'kaikkia suomalaisia', vaikka saatat niin narsistisissa harhoissasi luulla. Kokoomuksen kannatus nettomaksajien alueella on ylivoimainen. Nettomaksajat haluavat siis järkeistää asioita. Yksitoista prosenttia kansasta ei halua loputtomiin maksaa yli puolia veroista kaltaistesi itsekeskeisten hyödyttömien tyhjäntoimittajien elättämiseksi Kärsämäellä tai Lestijärvellä. Ja yritystuistahan iso osa menee metsätaloudelle eli mitään nettomaksajia ne kepun läävät idässä ja Keski-Suomessa eivät ole.
Kakolaisilla aina keinottelu mielessä. Tämä näkyy kaikkien päätöksien takana.
Grahn-Laasosenkin olisi parempi hoitaa itse kakrunsa,kuin sen luihunnäköisen äijänsä,joka vielä heikompi kuin Frouvansa.
Rahoittaja-setä on ilmeisesti hyvin vihainen kun juoksutyttö ei onnistunut veronmaksajien rahoilla kurittamaan lapsiperheitä ja lähettämään pikkulasten äitejä "työvoiman tarjontaa lisäämään".
On johtopäätoksien teon aika.
Mitähän veroja sinäkin sairaseläkkeellä oleva vesipää muka maksat. Kokomuksen ehdotus säästää rahaa.
Säästää Kokoomuksen omaan pussiin. Oma suu lähin suu.
Kokoomuksen tarkoitus on saada lisää ylitarjontaa työmarkkinoille , siis lisää väkeä halpatyövoimaksi aktiivimalliasiakkaiksi. Kokoomus yrittää muuttaa evoluution tuomaa ihmisen luontaista käyttäytymistä. Äideillä on vain hoivavaistot ja - vietit isiä suuremmat. Sille ei kokoomuskaan voi mitään.
Lestijärvellä ei uskota evoluutioon, se on kuulemma saatanasta.
Pienet lapset eivät ole tehneet mitään pahaa kokoomukselle, joten lasten ja äitien vainoaminen on mieletöntä.
Kuuluuko lasten pakottaminen laitoksiin sote-toimintojen yksityistämiseen? Lasten tarhausyrityksille lapioidaan lisää lapsimassaa....
Mutta kun sille kako-perheen ainoalle lapselle pitäis saada merkkivaatteet.
Selvää kakolaista tulonsiirtoajattelua.
Eivät pysty ohjailemaan näitä omia lapsiaan hoitavia äitejä.
Onko kokoomuksen tavoitteena näin panna toimeen hörhöhjen ihmisvihaajien vaatimukset "heikomman aineksen lisääntymisen estämisestä" ?
No nytkö sinä myönnätkin sen olevan heikointa aineista. Eikö kepulien satujen mukaan Lestijärven pitänyt maksaa 'etelän virkamiesarmeijan'.
Näihän se lepomäki meille kertoi. Tosiasiassa pohjasakkaa ovat kokomustat aivottomat kalkkunat.
Kokoomuslaisessa aatemaailmassa merkkejä Aatun ideologiasta? Heikko aines, lapset leireille?
Kokoomus väittää puolustavansa sote-palveluissa "valinnanvapautta". Valinnanvapautta ei kokoomus kuitenkaan halua suoda perheille, vaan kokoomus pakottaa pikkulasten äidit työttömien jonoon ja pakottaa lapset laitoksiin.
Neukkulla romahti ja DDR kaatui, mutta kokoomus pakottaa Suomen pikkulapset laitoksiin "varhaiskasvatettaviksi".
Hörhö-liberaalinen kokoomus pelaa samassa joukkkueessa telaketjufemakkojen ja kommunistien seurassa - äitejä, lapsia ja perheitä vastaan.
Miksi kakolaiset hiljaa uudistuksesta,kun Kelan laskelmat julkistettiin.
Lotto-Laasonen lupasi Orvon puolesta rahat uudistukseen. (Lue tulonsiirtoon kakolaisille).
Nyt kakolaiset hiljaa kusi sukassa.
Äitien ja lasten julma ruoskintahanke paljastui kaikille viimeistään kun ministeriön laskelmat julkaistiin. Nyt yrittää kokoomus olla hiljaa ja toivoa, että kansalaiset unohtavat hörhöliberaalien vehkeilyn kommunistien ja telaketjufemakoiden kanssa.
Uusi hyökkäys äitien ja lasten kimppuun käydään myöhemmin.
Kokoomuksen kommunistit eivät vähällä irrota otettaan äitien ja lasten kurkuista. Lotto-laasoen kumppaneineen ehdottaa, että äitien pakottaminen lastensa luota työttömien jonoon ja pienten lasten kuskaus laitoksiin "varhaiskasvatukseen" a la DDR otettaisiin jälleen syksyllä ajettavaksi.
Kuka olisi uskonut, että kokoomus romahtaa isänmaallisesta puolueesta neuvostoliittolaiseksi kollektivistiksi? Ja vielä tästä porrasta alemmas: perhevihaiseksi nihilistiksi....
Kakolaiset Lotto-Laasosen kanssa melko hiljaa,kun kelan laskelmat julkistettiin.
Tulonsiirto ei taidakkaan onnistua.
Kokoomus otti käyttöön neuvosto-venäläisen sotakommunismin opit. Äidit viedään tehtaisiin ja kolhooseihin "työhön" ja lapset siirretään laitoksiin "varhaiskasvatukseen".
Kokoomuksen "valinnan vapaus" ei koske perheitä edes omien lasten hoidossa.
Kokoomus ryhtyi stalinismissaan tuhoamaan suomalaista yhteiskuntaa ja perhettä.
Kokoomuksen "valinnanvapaus" ei koske lapsiperheitä, ei äitejä, isiä tai lapsia. Heidät on myyty vaalirahasta keinottelijoille.
Lotto-laasonen on pantu asialle kuivattamaan niin suot kuin lapsiperheet.
Opetusministeriä näyttelevä laasonen kääntää koulujen opetusta keskiaikaan väittämällä epätietellisesti että sukupuolia on useita ja etteivät tytöt saa enää olla tyttöjä eivätkä pojat poikia.