Miltä eduskuntamme näyttäisi ja tuntuisi jos kaikki olisi aatteiltaan ja tavoiltaan Paavo Väyrysiä ?
Entä EU :n koneisto jossa suomea edustaisi vain Väyrysläiset ?
200 Paavo Väyrystä
3
134
Vastaukset
Jos kaikki olisivat Väyrysiä, olisi elämä auvoista ja harmonista. Tai no, Väykkyhän riitelee kaikkien kanssa, miksei myös itsensä. Väykyn sisähahmot enkuli ja tentele torailevat Paavon päässä niin että otsalohko tömisee.
Paavo on hillopurkki. Minä en ole hillopurkki. Minä olen humanisti. Eläköön vapaa Nurmes !
p.s. Trolleja ei ole olemassa, pakkasukko on. Olemassa.- Hirveäpainajainen
Kauhea mielikuva! Suomi eristettäisiin ihmiskunnasta täysin ja meillä palvottaisiin Väyrysen jättikokoisia julisteita ja patsaita, ruoka-apua saataisiin venäjältä ja sen jakelusta vastaisi 200 Väyrystä. Suomessa olisi 200 johtajaa ja 200 oppositiota. Rahayksikkönä olisi Väyrynen ja se jakaantuisi sataan Paavoon, ulkomaat ei vaihtaisi väyrysiä.
- eiväyrypaavo
Pahoin pelkään että Väyryset tukkisivat tyystin pajatson ja muut raha-automaatit. Niin niin kieroja olisivat ne kolikot kumminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017533
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025447- 835007
- 1364394
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113130- 492793
- 522759
- 612367
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102324Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.541918