Aurajärvi kalastus

Onko Aurajärvessä kalaa? Isoa ahventa?
Pilkille olisin menossa.
61117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ahventa ja siikaa on.

Äänestä

Kokemäen lievijärvestä saa yli kilosta ahventa.

Äänestä

Ahventa on ainakin pirusti Lievijärvellä. Aurajärvestä ei minulla tietoa.
Voisi sielläkin käydä joskus.

Äänestä

Aurajärven kala on isoa kyllä. Lievijärvellä on siikaa hyvin.

Äänestä
  • Surullista katsella entisestä ihanasta erämaajärvestä kuvia. Mökkejä ja rantasaunoja! Pilattu koko ihanuus. Lapsena kiertänyt järven niin monta kertaa ympäri. Ikävä lapsuudenaikaisiin maisemiin. Oli hybät msrjastusmaat. Ja se rauha. Kai siellä joku uuvatti vetelee jo vesiskootterillakin ympäri järveä. Toivottavasti ei.

    Äänestä

Siis onko ne mökit järvessä kun kirjoitit et järvi pilattu, kamalaa jos ne on järveen rakennettu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aurajärvi kirjoitti:

Onko Aurajärvessä kalaa? Isoa ahventa?
Pilkille olisin menossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu