Soini kantakoon oman valtavan poliittisen syntisäkkinsä. Nyky-Persuilla ei ole noiden pöhköilyiden kanssa mitään tekemistä.
Soinin syntisäkki ei kuulu persuille
Isä-Timon-hölmöilyt
24400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kyllähän Soini, tuo pystyyn nostettu sika, on kaikkien persujen äiti.
Ei Soini enää kuulu meihin perussuomalaisiin se loikkasi ja loi uuden puolueen,nyt persut voi aloittaa puhtaalta pöydältä ja muuttaa politiikkaamme suvaitsevaisemmaksi mm, pitää miettiä pakolaisten palautuksien tarpeellisuutta ja kiintiö pakolaisten lisäämistä myös meidän nyky perussuomalaisten,me olemme myös suvaitsevainen puolue ja siten saamme myös uusia äänestäjiä.
Soini on täsmälleen samanlainen lusmu kuin ollessaan persupomo.
Valehteli palkkatyöläiselle päin naamaa.
Mokomakin paavin pallien perässä roikkuja.
Kuka pölli Soinin kullitetun patsaan suuren viisarin ?
Taisi olla kissankultaa koko Isä Timon satametrinen viisari, kun kerran hajosi ensimmäisessä pesussa?
Ylivoiminen enemmistö on liittynyt puolueeseen Soinin aikana. Kesäkuun kokoukseen asti kaikki ovat vastuussa persutörppäyksistä.
Puolue on puhdistettu, täällä ei valehtelijat juhli.
Nehän lähti ihan puhdistamatta!
Onneksi ei sinisillä mitään tekemistä persujen kanssa. Sinisiä johdetaan suomesta, ei brysselistä. On sentään persuilla jotain mitä sinisillä ei ole, 1. varapuheenjohtaja kehoittaa kansalaistottelemattomuuteen vaikka on opettaja, toinen varapuheenjohtaja on alkoholisti naisten hakkaaja (nykyisin siis jo entinen) ja taustalla häärii työmiesjoka ei tiedä mitä tekee ja puhuu. Jestas sentään mitä porukkaa. On sentään siniset sentään toista maata, onneksi.
Sinisiin ei luota kun vajaat uskovaiset, jumalan kusetuskansa.
Mites se soini sanoikaan, kun pettää itsensä mitä jää jäljelle?
Nenäkarvat???
Soini itse myönsi olevansa Juudas. On se kummaa, jos siniset eivät Soinia usko?
Väliäkö tuolla, sehän fakta, eikä mikään uskon asia. Politiikassa on takinkääntäjiä joka puolueessa. Huhtasaarikin julisti paljon puhutussa gradussaan monikulttuurisuuden siunausta!
Soinin syntisäkki paisuu päivä päivältä....
https://yle.fi/uutiset/3-10074037
Soini on rotta.
Soinin harrastama lapsiperheviha on sekin aivan käsittämätöntä.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201802142200742857_pi.shtml
Persut on vielä tämän kauden toiseksi suurin puolue, siitä ei pääse mihinkään vaikka kokkeput ja niinistö yrittivät kuin halventaa demokratiaa
Mutta kenelle kuuluu Soinin hillopurkki?
Soinin hillotolppa odottaa Lontoossa. Muita synninsinisiä odottaa kortisto ja aktiivimalli.
Soinin ja muiden sinisten syntisäkkiin tuli taas lisätäytettä. Lue ja kauhistu.
https://yle.fi/uutiset/3-10076101
Soini vastaa itse omastatunnostaan ja se on pikimusta. Valitettavasti.
Kauheaa!!!
Syntisäkki Soini lähtee nyt törsäämään ja mälläämään olympialaisiin. Sinä maksat.