Walkkis Tori

leinikki87

Onko hyvä paikka myydä huonekaluja ?

6

551

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CabelStr

      Makuasia, toiset tykkää toiset ei.

    • einarixxx

      Ihmiset yrittää myydä vanhoja huonekalujaan kirppiksillä suurin osa pitäisi viedä suoraan kaatsille!

    • SilliSiili

      Ostin walkkistorilta sohvan 140€ kuljetus 30€. Kotona huomasimme sohvan lemuavan mädähtyneeltä vanhalta ihmiseltä eikä hajua saa pois pesussa. Palauttaa ei saa eivätkä tule vastaan hinnassa vaikka joudun vaihtamaan vanut ja otsonoimaan koko p*skan. Valehtelivat päin naamaa! Älkää olko tekemisissä kyseisten myyjien/omistajien kanssa! Eivät ole myötätuntoisia ihmisiä ongelmien ilmetessä. Oli viimeinen kerta kun heillä asioin.
      Myy huonekalusi itse netissä. Myös sieltä löytyy ostajia.

      • Paalu69

        Mitä voi odottaa alkkistorilta ostetusta tuotteesta? Sinne on näppärä dumpata kaikki kalmanhajuiset huonekalut kun vielä halevatki ilman. Itse en käytä kuin Kruunukalustetta ja vastaavia huonekaluasioissa.


      • NeuvontaE.L

        Ihmisiähän me kaikki olemme ja erehdyksiä sattuu jokaiselle. Paras tapa hoitaa erimielisyydet itse liikkeessä, eikä yksipuolisesti syyllistää toista osapuolta keskustelupalstoilla. Asiallisesti myyjien/myyjän kanssa neuvotellen saatte varmasti molempia osapuolia tyydyttävän lopputuloksen. Kyseisen yrityksen eduksi katson kuitenkin, koska toiminta on jatkunut jo vuosia, asiakkaita huijaamalla toiminnan luulisi jo loppuneen kauan sitten.
        Palautesivut yritykselle ovat tärkeät, sitäkautta asiat hoituvat paremmin kuin nettisivuilla kielteisesti kirjoittamalla. Palvelua ja asiakasta ajatteleva yritys laittanee palautesivustot pikimmiten näkyviin.
        Hyvää kesän jatkoa ja toivotaan epäkohtien korjaantuvan. ☺


      • Hyväkauppa

        Pitää muistaa, että käytetyn tavaran kaupassa kuten muussakin kaupoissa ostaja itse tekee ostopäätöksen. Tuotteita voi kyllä haistella ja jos tuoksu ei miellytä, jättää ostamatta eikä vaadi myyjää siitä tilille. Käytetty on käytettyä ja monesti niissä joku ominaistuoksu on. Itse ostin verhot, jotka tuoksuvat vanhalle mutta en siitä lähtenyt ketään syyttelemään. Mukava henkilökunta on Walkkistorilla ja kaikki on sujunut sovitun mukaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3600
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      30
      3413
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      50
      3371
    4. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      3045
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2849
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      21
      2608
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      114
      2332
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2145
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    10. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      134
      1370
    Aihe