Uudessa Auto-bild lehdessä oli kattava juttu kyseisestä autosta, oli kyllä todella hieno luomus, asiakkaiden toivomuksista ei paljoa muutoksia muotoihin mutta paljon uutta tekniikkaa ja lujuutta lisätty ja monia asioita parannneltu. En ainakaan löytänyt mainintaa tuleeko suomeen ja hinnatkin oli vielä auki.
Eikö suomeen tuoda Jeep Wrangleria ollenkaan?
9
1483
Vastaukset
- ddhhds
Ei näy suomen sivuilla mutta Englannin kielisillä on.
Hieno peli.
https://www.jeep.com/wrangler.html - Sairasta
Niin mikä tää juttu oikein on? Nimenomaan oli mainintoja paristakin suomalaisesta lähteestä 2017 lopussa, että uusi Wrangler tulee suomeen. Mutta tilanne on nyt yli puolivuotta myöhemmin se, että Jeepin sivuilta on siivottu ne vähätkin maininnat Wranglerista, mitä puolivuotta sitten oli.
- Sairasta
Vaikka tuskin siihenkään tarjottaisiin yhtäkään amerikassa tarjolla olevaa moottoria. Esim grand cherokee USA:ssa 3.6L Pentastar, 5.7 Hemi, 6.2 Hemi ja 6.4 hemi. Kun taas suomessa 3.0 diesel, joka tuskin edes on Jeepin moottori.
- FCA
Jeepin tilanne Suomessa on aika heikko. Luin 4x4maailma-sivujen facebookista että jälleenmyyjiä on Suomessa kuusi kpl, eivätkä autot rekisteritilastoissa juhli. Uusi Wrangler esitellään Ruotsissa nyt syksyllä 2018.
- Juokelo
Hae Latviasta tai Virosta itse. Niin ne muutkin tekee. Muutaman euron säästääki samalla.
- Ameriikanmosse
Eikö joku katsastusinssi tskavuosina maininnut että jeepillä oli kovasti laatuongelmia? Muistaakseni vertautuu Mosseen. Saatan tietysti muistella omiani.
- Anonyymi
Uusi Jeep Wrangler on varmaan tulossa Suomessa myyntiin; esittely ainakin on jo Suomen Jeepin kotisivulla. Hinnoista ei ole vielä siellä tietoa. Moottori-lehden nettisivulla oli varsin kriittinen koeajoarvostelu Wranglerista.
- Anonyymi
Renegade oli joskus viime vuonna adacin laatututkimuksen vähävikaisimpia uudehkoja autoja. Olikohan parin saksalaismerkin jälkeen kolmas ja jätti taakseen mm. kaikki japsit sekä korealaiset.
- Anonyymi
Ainakin viimeisimmässä 4x4 Maailma lehdessä oli varsin perusteellinen Wranglerin koeajo. Lehti tuli juuri sopivasti joululukemiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882513- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841388EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111202- 81923
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19910Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe34785Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102781- 54773
- 30706