Erittäin tärkeä rukouspyyntö

essinessi23344

Lähetin rukousaiheen aiemmin siitä,kun olin lähettänyt erääseen paikkaan kirjeen ihmiselle, jonka nimeä en tiedä. No, se lähetettiin takaisin koska ei ole mahdollista toimittaa sitä perille. Tiedän kuitenkin missä henkilön sukulainen asuu ja nyt lähetin kirjeen sukulaiselle ja pyysin välittämään kirjeen eteenpäin. Muistakaa rukouksin tuota sukulaista että välittää kirjeen eteenpäin tai soittaa henkilölle ja että kirjoittamani asiat menee oikeale henkilöle ja hän ottaisi minuun sitten yhteyttä.

Minulla on hänelle erittäin tärkeää asiaa!

8

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • essinessi23344

      Taisi olla Jumalan merkki, ettei saa rukoilla. Sattumaahan tää ei oo. Miksi Jumalakaan ei pärkää postilaitosellemme säätämisessä? Rukoilkaa siiiiis mieluummin sukulais Herraa kuin raamatun herraa

    • Aloituksen viesti on aika erikoinen. Mitä liittyykään tuohon ihmiseen, jonka nimeäkään aloittaja ja rukouspyynnön esittäjä ei tiedä. Missä hän on törmännyt tuohon tuntemattomaan, jonka sukulaisen hän tuntee - ne jääkööt aloittajan tietoon ja hänen salaisuudekseen, eihän niitä tarvitse täällä julkisesti repostella. Mutta..
      Pieni varoituksen sana on paikallaan; ei pidä lähteä kulkemaan tietä, jota ei tunne, hyväksikäytetyksi joutuminen on vaarana.
      Mitä siis tiedät tuosta tuntemattomasta, jonka nimeäkään et tiedä - ehkä hän on naimisissa ja ehkä hänellä on lapsia .. miten hän elämäänsä elää ..
      Voi kuinka paljon on eksyneitä, jotka ovat lähteneet tuntemattomia polkuja kulkemaan, eivätkä ole varoituksista välittäneet .. hyvin haavoitettuina ja pettyneinä, jotkut jopa oikeudessa kärsimäänsä läpi käyvät..
      Kysy siis itseltäsi - mitä toivot ja mitä odotat elämältä - kulje turvallisia polkuja, älä poikkea sinne, missä voi vaara piillä.

      • essinessi23344

        totta, uskovaiset ja lapset ovatkin huono yhdistelmä.


    • onkolapsitulossa

      Aloittajan viestissä on enemmän kysymyksiä, kuin vastauksia.

      Tuntemattomalle tärkeä viesti voi olla vain se, että odottaa hänen lastaan; onhan silloin tärkeä saada lapsen isän tietoon, että lapsi on tulossa!

    • T..Mirka

      Oletko kokeillut rukoilla apua Aku-Ankalta?

    • synttärionnittelut

      Muistakaa onnitella Mirkaa, hän täyttää vuosia ja on aivan ihana.

      • synttärionnittelut

        kun: Kehoitan kaikkia palstan rukoilijoita, huomaamaan myös muut ja maailman hädän. Ei se pikkuJeesus kaikkiallle ehtinytkään!

        Ajattele muitakin kuin itseäsi ja omaa rukoustasi!


    • Kannattaa rukoilla Hermestä, jumalten sanansaattajaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      366
      1986
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1316
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      136
      1183
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      84
      1053
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      936
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      870
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      120
      867
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      808
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe