Mitä mieltä Sovhvaperunoista?
Minua ärsyttää eniten ne iäkkäät rouvat etenkin Monna (Kamu). Selvästi esittävät rooleja ilmeilemällä, ja heittävät kommentteja, jotka eivät tunnu aidoilta. Miksiköhän heidät on valittu ohjelmaan. Monnahan on tunnettu esiintyjä menneistä ajoilta. Ei siinä mielessä ns. tavis kuten ohjelman muut esiintyjät.
Toinen ärsykki epäaito tyyppi on veljensä seurassa ilmeilevä sisko. Myös tekohauskoja ja ponnisteltuja kommentteja.
Symmpiksiä ovat nuoret blondit ja miespari. Ja tietty Maikki ja Micci sekä pohjoisen pariskunta ja äiti ja tytär myös, ja kyllä ne edellisillä kausilla jo olleet mieskaverukset ovat myös sopivia ja hauskoja.
Uudet miehet Oulusta eivät tuo mitään lisäarvoa ohjelmaan.
Sohvaperunat
26
1648
Vastaukset
- sohviks
Kun maksetaan yle-veroa niin miten katsojia voidaan aliarvioida näin pahasti että tehdään ohjelma Sohvaperunat??En ole koskaan näin huonoa ohjelmaa nähnyt ja minua huijaa verottaja.Mitä järkeä on katsoa toisten tv.katsomista?
- kusetuskos
No eduskunnan kyselytunti, ja kuka huijaa ketä, hallitus on asettanut yöryhmä.....
- Anonyymi
Olen täysin samaa mieltä! Kun YLE-veroa peritään, niin kyllä kansalainen odottaa tasokkaampia ohjelmia! HAASKAUSTA tuollaisten ohjelmien esittäminen!!!! HÄVETKÄÄ!!!
- Anonyymi
EI MITÄÄN! Kallista veroa syövät tuollaiset ohjelmat. Typeryyden huippu - ja typeriä nuo jotka notkuvat sohvissa!!! Myötähäpeän!!
- Anonyymi
kusetuskos kirjoitti:
No eduskunnan kyselytunti, ja kuka huijaa ketä, hallitus on asettanut yöryhmä.....
Eduskunnan Kyselytunnilla ON JÄRKEÄ - jos katsojalla on järkeä 😂😂😂😂
- katsomot
Mua ärsyttää ne teennäiset nuoret blondit-
- muutenhyväidea
Pidän elämistä, mutta kaksi kauhean isoa haisevaa ja kuolaavaa koiraa ärsyttää.
Onneksi Harkimo poikineen vain piipahti.
Vanhoista rouvista en minäkään pidä. äiti ja tytär mukavia. Rovaniemen rouvan ilmeet sitä samaa,- Anonyymi
Järkyttävä koko "ohjelma" Eikö siihen saa muutosta, että YLE-verot tuhlataan tuollaiseen!!!!
- TylsäElämäVai
Näin eilen 30 sekuntia ko. ohjelmaa ja sitten vaihdoin kanavaa. Ei voi, kuin ihmetellä näin keski-ikäisenä, että kaikkea paskaa ihmiset katsovatkin!
- Meikämamma
Maailman turhin ohjelma.
- Murtsu
Onko kamalaa nähdä "itsensä" telkusta? Minusta tähän on otettu hyvä otanta suomalaisista telkkarinkatsoja, etelästä pohojoiseen. Tykkään kaikista.
- Anonyymi
Turhanpäiväinen! Heti kanavan vaihtoon, jos vahingossa tuo typeryys vähä-älyinen sohvallalojuavat. Miten KUKAAN tuhlaa aikaansa tuollaiseen. Riitää kun/jos vahingossa näen siitä mainoksen. Ei juuri älykkyysosamäärillä ole tuottajatkaan!!
- Nahkasohva
Sohvaperunat on vähän yksinkertaisille suunnattu formaatti! Annetaan heillekin pientä iloa elämään! Tuo ohjelma tosin saisi tulla päivällä tai yöllä, niin saisi illaksi laadukkaampaa ohjelmaa!
- Anonyymi
Yksinkertaisille >>>Yksinkertaisia "ohjelmia". Rautalangasta pitää vääntää että/jos vetäjätyypit naurattaa pölhöä "yleisöä" 🫨🫨🫨🫨😂
- sarjadiggari
Mainoksia olen nähnyt, ja kerran yrittänyt katsoakin.
Mietin vaan, et kukakohan vittu tällaistakin katsoo. Ilmeisesti aika monikin.
En silti ymmärrä.- sarjadiggari
Kuvataan, kun tyhmät katselee tyhmimpiä telkkarista tulevia ohjelmia.
Ei oo helppo arvata kuka katsoo.
- hauskakatsella
Veli ja sisko ärsyttäviä. Harmi, kun ne kaksi kaverusta, olivatko turkulaisia, jäivät pois. Pohjoisen pariskunta mukavia sekä äiti ja tyttö. Jari ja Sanna myös mukavia.
- SisaruksetVeks
Se sisko ei tee muuta kuin ihailee veljeään. Ei kommentoi tai nauraa rätkytä ellei ensin katso veljeään, joka sit ikään kuin hyväksyy siskon ”vitsikkyyden”.
Ja eikös tää velikundi ole se tuomion saanut muusikko, joka nimitteli esiintymilavalta mikrofonin välityksellä jotain yleisössä olutta tyyppiä. Arvostelee etenkin musiikkiohjelmia, ja muutenkin ylimielisesti kommentoi ohjelmia. On ehkä varmaan itse niin taiteilija, että on varaa olla leuhka. - Ruputtaja
Ne kaksi paskannaurajaa Jani ja Simo pois sohvaprunoista, ärsyttäviä tyyppejä...mies voi tulla räkänokastakin mutta ei paskannaurajasta...yrittävät keksiä jotain hauskaa ja räkättävät maisterimaisesti omille tyhmille jutuilleen...ei tarvitse sanoa kuin ...Kissa ..niin kyllä naurattaa niin helvetisti kaverin "vitsi".
- Jkhfsyo
Jani ja Simo ovat ihan ok, tulen hyvälle päälle heidän naurustaan. Varmaan mukavia tyyppejä. Ja tuollaista se tavallisten ihmisten tv katselu yleensä onkin. Nauraa räkätetään ym.
- Team.Jani_ja_Simo
Viikon kohokohta kun Simo nauraa Janin vitseille.
- suuri.nauraja
Simoa suuresti naurattaa.
- Anonyymi
Sohvaperunat? Järkyttävintä/typerää että tehdään (ja näytetään) joutavaa "ohjelmaa". Riittää kun nåen vain mainoksen ja ihmettelen mihin ihmiset alentuu vaan "jotta päästään TV:oon". MyÖTÄHÄPEÄÄ koen ja vaihdan kanavaa!!!!!!??
- Anonyymi
Tyhmille tyhmät ohjelmat, voi, voi kun ihan maijatjamicit antavat "nostetta". Voi, voi että ihan telkussa ollaan ja "viihdytään ja viihdytetään" ruudussa notkujia. Vähä-älyisin ohjelma!!!
- Anonyymi
Riihimäen possun väkisin nauru on ihan persiistä.
- Anonyymi
Kyllä katson. Mutta ihmettelen miksi jalat pitää nostaa pöydälle, virttyneet , paskaset tai reikäset sukat keskellä ruutua ! Muuten niin meikattuna ja kammattuna naisetkin istuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1863141Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos621964Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651573Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt291560- 931270
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221215Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa49983Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva5932Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61927Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan187922