mitä vittua se lesta tekee siellä ? lestoille kilpaurheilu on kielletty
Vastaukset 10
- OrjaTyötäTehtaalla
Pohjois-Korea on Kepulaisten ihanne valtio systeemi.Keskustanuoret ovat aina tehneet tutustumismatkoja ihanne valtioonsa,pohjois-Koreaan.
- Viisuri
Pitäähän rotan lentää akkoineen ja nuoleskelijoineen vielä kun se on mahdollista meidän veroeuroilla. Tietää, että seuraavissa eduskuntavaaleissa putoaa pois politiikasta, kun me äänestäjät hoidamme homman.
- hellerajaa
Näistäkin kirjoittelijoista yksikään ei sanoisi noin suoraan kasvotusten. Esimerkiksi tämä edeltävä "saunantaaksejoutaa" kirjoittelija saisi oikeasti päättää, niin ei langettaisi oikeasti kuolemankirousta toisen päälle.
Hämmentävää, kuinka ahdasmielisiä ja jopa idioottimaisia ihmisiä maailmassa onkaan meidän seuranamme.
Ja ihan tiedoksi aloittajallekin, Sipilä ei edelleenkään ole mikään lestadiolainen, joten anna sen olla olympialaisissa. - Kirkkojame
Sipilä on kyllä pahaa tehnyt suomenkansalle.
- Hallelujjaa
Maksaako sipilä itse matkansa vai loisiiko veronmaksajien rahoilla? Pysyisi Suomessa mokoma tekopyhä.
- petoonirtonainen
Jotakin kertoo kirjoittajista se, että he eivät osaa edes äidinkieltään.
- Järkiintynyt
Tänään julkaistiin sanomalehdissä kansainvälisen puolueettoman arviointiporukan tekemä tutkimus korruptiosta, tutkimuksessa mukana kaikki maat.
Suomi pudonnut tilastossa alas päin ja yhtenä syynä mainitaan Sipilän omat, henkilökohtaiset toimet. Ninen omaan, aivan nimeltä nimetään Sipilä yhdeksi syyllisistä. Mitäs nyt sanotte?
Ei yllätä, tämän olemme jo tienneet ja Sipilä itkee lehtien palstoilla, että media tehnyt hänestä ahneen kansan silmissä. Ihan itse hän on sen näyttänyt meille kansalaisille, mutta kun syy on tuon mielestä aina muissa, ei koskaan itsessään.
Lukekaapa päivän lehdet, sieltä se löytyy. - Löperöt
Sipilän mielestä Suvi lindenin Patria-sekoilut on loppuun käsitelty asia. No ei todellakaan ole. Kyllä veronmaksajilla on oikeus tietää kuka maksoi palkan ja matkat tämän eläkeläisrouvan rilluttelusta. Jos on sopeutuseläkkeellä niin ei ole mitään asiaa tehdä bisnestä tai sitten pitää palauttaa saamansa eläkkeet. Piti arvata,ettei Juha sipilä halua totuutta esille tässäkään asiassa. Toivotaan että mot selvittää tämänkin asian,kun muuten ei rötösherrojen tekoset selviä. Ministeri soinin matkakulut voi selvittää samalla. Nekään eivät siedä päivänvaloa.
- KunkkuKempeleestä
Ethän sinä edes maksa veroja.
- eihyvänenaika
Hosuli heiluu siellä täällä, ei monikaan pidä Hosulin seurasta .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
- 113799
- 140745
- 37732
- 70637
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40619Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu179546- 32539
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58503Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti46502Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 64474
- 69455
- 41446
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0442Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31436- 45433
- 37431
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74426Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59415