Kreationisti luistelee kullasta, kai?

Muutaman minuutin päästä kreationisti Mika Poutala luistelee talviolympialaisissa 500 metrin kilpailussa. Rukoilkaamme, että Paholainen ei saa Mikaa horjahtamaan kuten Vancouverin toisessa luistelussa – ekan perusteellahan hän olisi saanut kultaa jo silloin. Tällä kertaa mennään vain yksi kierros, mikä heikentänee Paholaisen mahdollisuuksia työntää pukinsorkkaansa kuvioon.

Nyj jännätää!

7

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enää pari minuuttia, niin näemme kumpi kahdesta mahtavasta henkiolennosta on vahvempi!

      • Saatana oli! Pronssikin olisi ollut voitto Jumalalle. Ihan vilpittömästi toivoin Jumalan voittoa Saatanasta, mutta kun ei niin ei.

        No, tässä on vielä tonni ja joukkuekilpailu jäljellä, mikäli olen ymmärtänyt. Saatana voidaan vielä nähdä lyötynä jään pinnassa ja uljas kreationistimme mitalli kaulassa. Peliä ei ole vielä pelattu!


      • Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa? Alkoiko tuntua, että paskan kirjoittamisessa jyri on päässyt niskanpäälle ja oli pakko yrittää vastata, vai mitä? Eikö kretsut suolla tänne riittävästi roskaa, että tuntui että omakin kontribuutio on tarpeen?


      • Nimi_Ja_Merkki kirjoitti:

        Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa? Alkoiko tuntua, että paskan kirjoittamisessa jyri on päässyt niskanpäälle ja oli pakko yrittää vastata, vai mitä? Eikö kretsut suolla tänne riittävästi roskaa, että tuntui että omakin kontribuutio on tarpeen?

        >Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa?

        Kiitos kysymyksestä! Siitä se löytyi, kun olin juuri lukenut että Poutala uskoo Raamatun olevan kirjaimellisesti totta.


    • myllylänristiriipus

      Katsoin sitä starttia ja rupesi veri kiehumaan niistä jeesus merkeistä.
      Toivottavasti häviää ja niinhän siinä kävi, mielisairaudella ei kultaa voiteta.

      • veriarvolääke

        Se myllylä tuli maaliin risti kaulassa kiikkuen, silloin suututti.


    • ooooooooooooooooooo

      Periaatteessahan eri "jumaluudet" vain mittelevät voimiaan kisoissa.
      Naapuri rukoilee toisenlaista kummajaista kuin toinen, joten on siinä "jumaluuksilla taas tekemistä ! Melkein kuin 2 maailmansodassa, kun käsiä kuroteltiin kilvan taivasta kohden puolin ja toisin.
      Kai se Soinikin riensi sinne USA han rukousaamiaisille, teemana olympialaiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2712
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      340
      2434
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2124
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1816
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1675
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1569
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1450
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1419
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1365
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1166
    Aihe