Muutaman minuutin päästä kreationisti Mika Poutala luistelee talviolympialaisissa 500 metrin kilpailussa. Rukoilkaamme, että Paholainen ei saa Mikaa horjahtamaan kuten Vancouverin toisessa luistelussa – ekan perusteellahan hän olisi saanut kultaa jo silloin. Tällä kertaa mennään vain yksi kierros, mikä heikentänee Paholaisen mahdollisuuksia työntää pukinsorkkaansa kuvioon.
Nyj jännätää!
Kreationisti luistelee kullasta, kai?
7
175
Vastaukset
Enää pari minuuttia, niin näemme kumpi kahdesta mahtavasta henkiolennosta on vahvempi!
Saatana oli! Pronssikin olisi ollut voitto Jumalalle. Ihan vilpittömästi toivoin Jumalan voittoa Saatanasta, mutta kun ei niin ei.
No, tässä on vielä tonni ja joukkuekilpailu jäljellä, mikäli olen ymmärtänyt. Saatana voidaan vielä nähdä lyötynä jään pinnassa ja uljas kreationistimme mitalli kaulassa. Peliä ei ole vielä pelattu!Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa? Alkoiko tuntua, että paskan kirjoittamisessa jyri on päässyt niskanpäälle ja oli pakko yrittää vastata, vai mitä? Eikö kretsut suolla tänne riittävästi roskaa, että tuntui että omakin kontribuutio on tarpeen?
Nimi_Ja_Merkki kirjoitti:
Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa? Alkoiko tuntua, että paskan kirjoittamisessa jyri on päässyt niskanpäälle ja oli pakko yrittää vastata, vai mitä? Eikö kretsut suolla tänne riittävästi roskaa, että tuntui että omakin kontribuutio on tarpeen?
>Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa?
Kiitos kysymyksestä! Siitä se löytyi, kun olin juuri lukenut että Poutala uskoo Raamatun olevan kirjaimellisesti totta.
- myllylänristiriipus
Katsoin sitä starttia ja rupesi veri kiehumaan niistä jeesus merkeistä.
Toivottavasti häviää ja niinhän siinä kävi, mielisairaudella ei kultaa voiteta.- veriarvolääke
Se myllylä tuli maaliin risti kaulassa kiikkuen, silloin suututti.
- ooooooooooooooooooo
Periaatteessahan eri "jumaluudet" vain mittelevät voimiaan kisoissa.
Naapuri rukoilee toisenlaista kummajaista kuin toinen, joten on siinä "jumaluuksilla taas tekemistä ! Melkein kuin 2 maailmansodassa, kun käsiä kuroteltiin kilvan taivasta kohden puolin ja toisin.
Kai se Soinikin riensi sinne USA han rukousaamiaisille, teemana olympialaiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719497- 756482
- 286126
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni985925Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv435779Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1005668- 625093
- 434777
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604134- 493745
