Muutaman minuutin päästä kreationisti Mika Poutala luistelee talviolympialaisissa 500 metrin kilpailussa. Rukoilkaamme, että Paholainen ei saa Mikaa horjahtamaan kuten Vancouverin toisessa luistelussa – ekan perusteellahan hän olisi saanut kultaa jo silloin. Tällä kertaa mennään vain yksi kierros, mikä heikentänee Paholaisen mahdollisuuksia työntää pukinsorkkaansa kuvioon.
Nyj jännätää!
Kreationisti luistelee kullasta, kai?
7
162
Vastaukset
Enää pari minuuttia, niin näemme kumpi kahdesta mahtavasta henkiolennosta on vahvempi!
Saatana oli! Pronssikin olisi ollut voitto Jumalalle. Ihan vilpittömästi toivoin Jumalan voittoa Saatanasta, mutta kun ei niin ei.
No, tässä on vielä tonni ja joukkuekilpailu jäljellä, mikäli olen ymmärtänyt. Saatana voidaan vielä nähdä lyötynä jään pinnassa ja uljas kreationistimme mitalli kaulassa. Peliä ei ole vielä pelattu!Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa? Alkoiko tuntua, että paskan kirjoittamisessa jyri on päässyt niskanpäälle ja oli pakko yrittää vastata, vai mitä? Eikö kretsut suolla tänne riittävästi roskaa, että tuntui että omakin kontribuutio on tarpeen?
Nimi_Ja_Merkki kirjoitti:
Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa? Alkoiko tuntua, että paskan kirjoittamisessa jyri on päässyt niskanpäälle ja oli pakko yrittää vastata, vai mitä? Eikö kretsut suolla tänne riittävästi roskaa, että tuntui että omakin kontribuutio on tarpeen?
>Nyt täytyy ihan vakavasti kysyä, että mistä löytyi motivaatio suoltaa tuommoista trollipaskaa?
Kiitos kysymyksestä! Siitä se löytyi, kun olin juuri lukenut että Poutala uskoo Raamatun olevan kirjaimellisesti totta.
- myllylänristiriipus
Katsoin sitä starttia ja rupesi veri kiehumaan niistä jeesus merkeistä.
Toivottavasti häviää ja niinhän siinä kävi, mielisairaudella ei kultaa voiteta.- veriarvolääke
Se myllylä tuli maaliin risti kaulassa kiikkuen, silloin suututti.
- ooooooooooooooooooo
Periaatteessahan eri "jumaluudet" vain mittelevät voimiaan kisoissa.
Naapuri rukoilee toisenlaista kummajaista kuin toinen, joten on siinä "jumaluuksilla taas tekemistä ! Melkein kuin 2 maailmansodassa, kun käsiä kuroteltiin kilvan taivasta kohden puolin ja toisin.
Kai se Soinikin riensi sinne USA han rukousaamiaisille, teemana olympialaiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433037Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613021- 422387
- 311873
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa831798Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251729- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä791307- 391270
- 791090