Ujous huolineen

Fkkhhmn

Onko kukaan koskaan miettinyt, että ujous on jopa pilannut koko elämän. Onhan toi ehkä hieman yliampuvaa. Itse koen sen niin, että minulla ujous on eniten aiheuttanut ongelmia ihmissuhteissa. On ollut monia kavereita, jotka ovat pompottaneet minua, liikaa purkaneet huoliani minuun ja käyttäneet hyväkseen. En minä niiden kanssa enää ole juuri lainkaan, mutta on silti vaikeaa luoda ihmissuhteita. Luottamus ihmisiin on häilyvää. Onko kukaan miettinyt, että ujo antaa helposti periksi, itselläni on ollut näin. En taida oikein luottaa itseeni. Viihdyn kyllä paljon yksinäni ja asiat on muutenkin ihan hyvin: vakityö, ei velkoja, harrasteita. Vanhat ihmissuhdehuolet painavat vieläkin. Saisipa vaan paremman henkisen hyvinvoinnin.

2

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siskopuoli

      Hei! Ei se pysty ehkä pilata elämää! Ainakin minä ja monet kymmenet tuhannet on päässeet siit eroon!
      Jos sä haluut saada tietää miten pääsisit eroon siitä niin , ottaisitko muhun yhteyttä e-maililla?

      T:Sade
      [email protected]

    • TuomittuYksinäisyyteen

      Olen huomannut. En ole koskaan seurustellut ja vietän kaiken aikani yksin koska kykyä solmia minkäänlaisia suhteita kehenkään ei ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3740
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3532
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      94
      3352
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      58
      2752
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      72
      2580
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2231
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      51
      1408
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1145
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1122
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1118
    Aihe