Kertokaas mulle missä päin espoota on ikea? Onko niitä useampia? Toivottavasti ei.
Missä on ikea?
tahtoo tietää
111091
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Et sitten viitsinyt itse katsoa ikean sivuilta...
Löysin sijainnin sieltä 5 sekunnissa.
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/IkeaNearYouView?storeId=15&langId=-13&catalogId=10101&StoreName=espoo
se on tässä aika lähellä. Ei oo Espoossa toista.
on se siellä joo, aika lähellä sitä missä se eilenkin oli.
Sijainti kai jo jonkun vinkistä selvisikin. Ikeasta kun ostaa jotain on hyvä tarkemmin yrittää arvioida sen tuotteen laatua että onko siinä jotain heikkoa! Niitä meinaan riittää siinä firmassa. Suurin osa tuotteista ajaa varmaan ihan hyvin asiansa, huonekalujen yms. Biltema on ikea, halvemmalla saa mutta joskus laatu on luvattoman huonoa.
Olen ostanut sieltä ruokailuvälineet lautasia, video/tv tason ja sälekaistimet. Ruokailuvälineistä kaikista jäljellä on enää ehjänä kaksi teelusikkaa :) Kyse on muovivartisista lusikoista, harukoista jne. Muovivarsi halkea aivan normaalissa käytössä. No on siitä aikaa kun ne on ostettu ja kun ne on hajonnut että ehkä niitä ei enää edes ole siellä.
http://www.keltaisetsivut.fi/maps/sks_map_www_sksims26933111562.gif
Itse olen ostanut paljonkin kaikkea IKEA:sta ja olen pääosin ollut tyytyväinen. Mainitsemasi sälekaihtimet ovat minulla olleet toimivat. Mitään ruokailuvälineitä en tosin ostaisikaan tuolta mutta laseja olen ostanut halpaan hintaan ja toistaiseksi ne ovat kestäneet, tosin käyttö on ollut vähäistä. Tarkkana kannattaa kyllä olla että mitä ostaa, esimerkiksi työtuolia en sieltä ostaisi vaikka kuinka halvalla saisi, samoin laatikostojen yms kanssa saa olla tarkkana koska minulla ainakin tv-tason laatikko tietyn käytön jälkeen "räjähti käsiin".
Ostin saniaisen ja kotona huomasin, et sen mullassa oli hirveesti pieniä valkoisia matoja. Eli liikaa kasteltu. Sitten ostettiin pippurimyllyt ja toinen hajos heti. Mutta aatteleppa, että oisit itse pieni aasialainen ja pienillä käsilläsi tekisit noita tuotteita. Olisko kestäviä, hä?
Viimeks ostettiin kaunis tuoli. Se on ehjä, kun ei siinä ole vielä istunut kukaan =)
Jos annoin ymmärtää väärin.. Kolme lautasta, kaikki menny poikki, ensin halkeilivat ja sitten lähes katkeilivat käsiin. Käsin pesin astiat.
Tv-taso ja sälekaihtimet on siis edelleen käyttökunnossa, sälekaihtimet on tosin joutilaana nyt (hopean väriset).
Ainakin ovat kestäneet suhteellisen hyvin. Mitä nyt naarmuuntuvat helposti. Tähän hintaan en kuitenkaan valita (30snt/kpl). Romanialaisia laatutuotteita.
On siis K-raudan lähellä. liki kahvituvan kohdalla, melkein.
IKEA on espoonkeskuksen vieressä Lommilassa... VEHON vasta päätä.... ei voi erehtyy.. eli turuntien varrel/vieres.. ja jos tulee espoonkeskuksen tai mäkkylän kautta, ja ajaa kohti bemböölee niin ei sitä voi olla näkemättä.. linja autot 27, 31 , ja niin edelleen ajaa Ikean ohi... Että terve menoa ostoksille..... terv. Veholla hiipaileva työläinen
Siellä se Suomen paras Ikea on. Eli paljon laajempi valikoima sälää ku espoon pikku ikeassa.