Oma kanta -palvelu nurin

Potilastiedot hukassa. Terveystiedot ei näy.
Yle-teksti-tv 107

Mitäs siellä nyt säädetään?
266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt on tilaisuus hakea sairaseläkettä hyvällä supliikilla.
(15)

Äänestä

Niinhän tuokin on usein alhaalla joten kyllä vain pitää olla muita tapoja varalla vaikka kynä ja paperi. Tuo hiivatin kuvakyselijä sekoilee ite täysin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedot_sekaisin kirjoitti:

Potilastiedot hukassa. Terveystiedot ei näy.
Yle-teksti-tv 107

Mitäs siellä nyt säädetään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu