Vai kuinka pian ne lähetetään takaisin isiensä maille Kiinaan ?????
Keretäänköhän me Pandoja katsomaan
huhtikuusajateltiin
6231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei Kiina niitä pois hae, vaan pandat ovat Ähtärissä vuokra-ajan loppuun. Ei kiinalaisia kiinnosta käykö siellä yhtään maksavaa asiakasta vaan ainoastaa se, että vuokrarahat napsahtaa tilille säännöllisesti. Kuka nuo vuokrarahat tulee vuosien saatossa maksamaan on vielä hämärän peitossa, tiedä vaikka asioista päättäneet joutuvat yhteisvastuullisesti maksumiehiksi ja -naisiksi.
Nuo vuosittaiset panda-vuokrat maksaa Ahterin kaupunki. Eli Ahterin veronmaksajat.
Sopimus on sopimus, ja 15 vuotta pitää maksaa, kävi pandan katsojia tai ei.
Veroäyriä rukataan riittävän suureksi, ja kaikki investoinnit jäädytetään kunnes vuokrasopimuksen mukainen aika on kulunut.
Teen ehdotuksen että masentuneille/pessimisteille kustannetaan menolippu Kiinaan.Loppuu se vinkuminen :)Ja loppupeleissä tulee halvemmaksi.
Tulee halvemmaksi antaa niiden/sen mesota täällä kokopäivätoimisesti.
Eiköhän kaupunginvaltuusto ja -hallitus ole tietoisia kunnan perustehtävästä ja omasta roolistaan ja vastuustaan kunnan omistamissa yhtiöissä. Kittilän malliin.
Kun alkaa tutkintapyynnöt toimia.Ei naksa vetonmaksajat,koska emme ole saaneet pitää kansan äänestystä.Halusimmeko elukat tänne.
Ei valtuutetut maksaa,ne on päättäneet.
Sehän lukee tässä päätöksessä ketkä oli vastuussa.
Ähtärin kaupungin valtuusto.
Savola,Pienimäki halventaa mielestäni oikeuslaitosta,kun sanoo Korkeimman oikeuden päätöksen olleen muotovirhe.
Röyhkeää, kun tässä päätöksessä on viiden oikeusneuvoksen nimet alla.
On osoittaneet suurta typeryyttä lausunnoillaan.