Terhon Sampo

481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eiköhän Terho heittänyt tämän asian sarkastisesti sillä hän kuuluu älymystöön toisin kuin Arhinmäki joka ei kulttuuriministerinä käynyt kertaakaan oopperassa tai teatterissa.

Arhinmäen kaltaiset punikit eivät kulttuurista perusta mutta viina kelpaa aina. Paavo on moukka ja ei miksikään muutu. Onneksi tuo nousukaspummi ei pääse ministeriksi enää koskaan.

Äänestä

Halla-aholaisia kyllä nyt harmittaa.

Äänestä

Aika näyttää!

Äänestä

Ei tainut olla edes siihen, puheet eivät vastaa tekoja. Mutta mitä Soini tekee Koreassa? Ruotsin kuningas ehtii ja viitsi vaivautua sentää kisapaikoille kannustamaan omiaan, mutta Soini ja Terho viihtyvät mieluummin bulgogin ja tuopin ääressä kuin palelevat katsomossa, joka lienee ollut matkojen tarkoitus. Työelämäss verottajan kanta on, että perusteettomat matkat katsotaan yksityismatkoiksi ja ne tulee kustantaa omasta pussista. Jos valtiovallan edustaja ei ehdi baarista edes kisakatsomoon, niin matka on käsittääkseni yksityismatka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ffdr kirjoitti:

http://www.kaleva.fi/urheilu/pyeongchangin-olympialaiset-2018/ministeri-sampo-terho-lupasi-vetaista-arhinmaet-jos-iivo-niskanen-tuo-kultaa-luulen-etta-kylla-kansa-ymmartaa/785993/
-----
On meillä "sivistyneitä ja hyvinkäyttäytyviä" ministereitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu