Onko totta: Kun stalkattu on ajettu itsemurhaan, hänet perivät stalkkaajat. Miten tämä käytännössä tapahtuu? Lehdessä uutinen: Yhä useammalle perintö yllättävältä taholta ja lisäksi eräs hömppä vihjaisi,että näin on luvattu ainakin tavaroiden osalta.
stalkkarin perintö
yutuio
11222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Juoppuhullun tyhjässä pullokokoelmassa onkin paljon perittävää.
Myönnät siis stalkkaavasi juoppohullua? Miksi teet sitä? Oletko työtön ja etkö saa hyväpalkkaista työtä vai oletko muuten vaan nautintohakuinen kokoomuslainen sadistipsyko?
Tutustus perinnön jakamiseen ensin ja vasta sitten ala kuvittelemaan mahdollisia visioita perimisestä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Perinnönjako
http://www.perunkirjoitus.fi/perinnonjako/
Googlaa loput, tai käytä
https://duckduckgo.com/?q=perinnönjako
Pikemminkin todennäköistä, en usko stalkereiden hyvää hyvyyttään uhrejaan vainoavan. Onko joku teistä joskus osallistunut johonkin testiin, jossa nimi kirjoitetaan paperiin? On olemassa mustetta, joka vain rapsutetaan pois, jonka jälkeen paperiin voi kirjoittaa ihan mitä vaan. Ette varmaan sen jälkeen tunnista edes paperia samaksi. Lisäksi on olemassa lukuisia eri papereita, joiden perusteella ihmisen omaisuus siirtyy toiselle tämän kuoleman jälkeen: olisitteko tietämättänne kirjoittaneet nimenne vaikkapa johonkin sellaiseen ?
Neuvostoliitossa 10 000 ihmiset ajettiin itsemurhaan, jopa kokonaisia perheitä murhattiin. Vaikka esim. lääkäreillä ja psykologeilla Neuvostoliitossa olikin erittäin huono palkka, niin voiko kuitenkin olla mahdollista, että he olisivat saaneet niiden rahat ja omaisuuden keiden kiusoja organisoivat?
Arvokkaampi omaisuus mennee ylemmälle portaalle, perusirtaimisto esim.muumimukeineen menee katuyskijöille. Yksin asuneen kämppään on helppo marssia erilaisilla verukkeilla. Luonani kävi kerran eräs ent.opiskelutoveri,joka lähtiessään puhutteli eteisen pöydän päällä ollutta eläinhahmopatsasta pyytäen sitä "sitten tulemaan luokseen" oli se outoa.
Kuulostaa järkevältä. Ymmärsinkö sinut oikein, eli vaatteet, kirjat, elektroniikka yms. menisi alemmalle portaalle (he kiihottaisivat kavereitaan stalkkaamaan esim. tietokoneen tai kännykän yms. takia) - asunto ja rahat yms. menisivät sitten kenties pääpiruille. Palkkaus olisi näin ollen ns. provisio palkkamalli: eli GS:n järjestäminen ei vaatisi paljoakaan rahaa ja olisi näin ollen helposti järjestettävissä. Lisäisin tähän vielä tyypillisen pedofiliaan kuuluvan elementin: lapset saisivat karkkia, limpparia, leffalippuja yms., siitä, että kiusaavat uhriaan.
Hetkinen, ideasi kuulostaa siltä, että stalkereiksi valittaisiin suurten yhteisöjen jäseniä, kuten esim. tiettyjä opiskelijoita, opettajia, maahanmuuttajia yms. Työpaikoilla yleensä on joku opiskelija, joten ideasi kuulostaa järkevältä ja selittää työpaikkakiusaamisenkin.
Stalkkerit ovat mm. kunnan palkkalistoilla, naapureita, opettajia, entisiä työkavereita, maahanmuuttajia, entisiä luokkakavereita (eivät parhaat koulukaverit stalkkaa) jne. Stalkkerit omivat uhrinsa omaisuuden salaten ja valehdellen sekä varastamalla. Tietokoneen stalkkaukseen kuuluu mm. kovalevyn varastaminen ja nettiyhteyksien tahallinen pätkiminen.
Pääpiruja ovat julkisen sektorin (valtio, kunnat, sairaanhoitopiirit, seurakunnat) työntekijät, varsinkin demarit ja kokkareet.
Naapurit stalkkaajina on myös mielestäni järkevän kuuloista ja helposti toteutettavissa. Naapurit voisivat asennella herkkiä desibelimittareita kattoon tai seiniin, jolloin he pääsisivät "huomauttamaan" jokaisesta uhrin liikkeestä - tulisi vaikutelma salakuuntelusta. Ts. gaslighiting, jolla saadaan uhrin kertomus epäuskottavaksi ja hänen mielenterveytensä voidaan kyseenalaistaa. Joidenkin alojen opiskelijat tai opettajat saavat helposti käsiinsä herkkiä desibelimittareita ilmaiseksi. Hyvä idea jälleen kerran sinulta.
Mainitsemasi gaslightingin lisäksi stalkkerit (suurin osa heistä) ovat transhumanisteja, jotka suosivat tekoälyä yms. evoluution sijaan. Psykokirurgiassa asetetaan tekoäly ja siihen tarvittavat "valvontalaitteet" päähän.
http://transhumanismi.org/ukk/13-yleisiysymyksiranshumanismista/12-mitranshumanismi-on.html
Transhumanismi on perk*leen työkalu (Suomi24/transhumanismi).
Tuossa tapauksessa kyseessä on napuri joka uskoo olevansa GS uhri, ja sinä se GS-kiduttaja.
En olisi yllättynyt jos selviää että monet "GS-uhrit" onkin naapureita keskenään, ja kumpikin luulee sitä toista vainoajaksi.
Pohjimmiltaan kyseessä on ihmistyyppi joka on yhteensopimaton urbaanin elämän kanssa; näiden pitäisi asua keskellä metsää jossa lähin naapuri on 10 kilometrin päässä.
Vähän kun rotat, kun niita pakkaa liikaa yhteen tilaan sekoavat.
Tekoälyn ja niihin kuuluvien valvontalaitteiden sijaan huomioita on tehty pikemminkin halpahalli tasoisista vaatteisiin kiinnitettävistä vakoilukameroista, kännykän kanssa kuvaavista maahanmuuttajista ja pikkulapsista. Yksi tyhmimmistä tietoon tulleista härpäkkeistä on ollut muovikukka rinnukisissa, jossa on selkeä kameran linssi. Filmiä tarvitaan, koska uhrista tehdään hänen tietämättään koko kulmakunnan ja koko liikkuma-alueensa suurin pelle sadoille tai peräti tuhansille ihmisille. Vieläpä sellainen pelle jolle ihan kuka vaan saa tehdä ihan mitä vaan ja häiritä niin paljon kuin lystää.
Gang stalkin vaikuttaa matalan budjetin hommalta, jossa mahdollinen palkka maksetaan uhrin kuoleman jälkeen ja vieläpä uhrin omaisuudesta. Ajattelin näitä ennen kuolemaa tulevia kustannuksia: vakoilukamera (esim. kukka) a 20 €, lasten karkit tukusta 20 - 200 € (riippuen vainoon kiihotettavien ja koulutettavienlasten määrästä ja vainon kestosta), Muita kuluja voi toki tulla, mutta uskoisin, että pääasiassa provikalla mennään alusta loppuun. Niin sellainen juttu tuli vielä mieleeni, että he saattavat peräti käyttää avain lapsia ns. korkeasti koulutettuja lapsikiusaajia yllyttämään muita lapisia uhrien kimppuun ja tekemään törkeimpiä sikailuja.
Tuli mieleen vielä miten useita uhreja voitaisiin stalkata tyyliin joka ikinen päivä, minne he sitten keksivätkin mennä. Koulutetuimpia vainoajia täytyisi kuskata, tai sitten he käyttäisivät itse bussej, autoja tai pyöriä liikkuessaan paikasta toiseen eri uhrien rutiinien mukaan. GS-vainoajien bussikyydi tai muut kuljetukset hoidetaisiin organisoijien taholta, tai sitten vainoajat maksaisivat itse jopa matkansa provikoiden toivossa. Rutiini stalkingiin saa helposti lähialueiden ja uhrin kulkumatkalta ihmisiä tarvittavan määrän mukaan, mutta rankempiin juttuihin ja uhrin liikkumisalueella olevien ihmisten stalkkaukseen yllyttämiseen ja kouluttamiseen täytynee käyttää samoja "korkeasti" koulutettuja kiusaajia. Uskon lisäksi, että "korkeasti" koulutettu stalkeri on lähes aina valvomassa jopa lähialueeen rutiinistalkingia. Vielä yksi juttu: voi olla, että he kuskaavat jopa rutiinistalkereita paikasta toiseen.
"Korkeasti" koulutettu kiusaaja(t):
- Osaa leikkiä uskottavasti uhrin kaveria, jopa vuosia ennen kuin tekee tosi pahan jutun.
- On selkeästi saanut koulutusta, joka jollain tavalla muistuttaa kieron myyjän koulutusta: eli osaa suostutella, leikkiä kivaa ja herättää luottamusta.
- Joissain tapauksessa heillä on joku valtakirja tai valtuutus tehdä uhrille rikoksia, esim. hoitovirheet, tai heitä asemansa johdosta kohdellaan suosivasti oikeudessa. (Joissain tapauksissa on jopa törmätty lain kumoaviin proxyihin - uskokaa tai älkää.)
- Ovat usein myös kaveripiiri, johon uhri toivotettiin tervetulleeksi. Mukava joukko lisää luottamusta ja matka helvettiin on alkanut monasti luottamuksen takia.