Maximissaan 10 vuotta maailmanloppuun

Raamattu tuntee ajan 1470-1960 nimellä LOPUN AIKA. Ja vuosia 1960-2043 kutsutaan LOPUN HETKEKSI. Profeetta Danielin mukaan Jumalan Valtakunta ottaa vallan maapallolla 2028 eli kymmenen vuoden kuluttua.

On ihmeteltävää se kerskakulutksen määrä, jota länsimaat harjoittavat. Ja ne jätevuoret, joita siitä syntyy kun pienet voinapitkin pakataan sisältöään arvokkaampiin kääreisiin. On selvää, että tuo kerskakulutus ei saa jatkua, vaan siihen tulee loppu. Ja se tulee nopeammin kuin ehkä aavistammekaan.

Koulussa opetettiin, että maailmanloppu tulee kun metallit ja öljy loppuvat maapallolta ja veikattiin vuosia 2030-2070. Tämä on aivan selviö, että se on lähellä. Mitään ei ole tehtävissä. JUMALAN VALTAKUNTA TULEE MURSKAAMAAN PATSAAN, KAUPUNGIT JA TEHTAAT.

Edellyttääkö se kolmatta maailmansotaa vai Imaami Mahdia vai jotakin muuta jää nähtäväksi.

4

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saatanan valta, murhatyöt, noituus ja demonismi eivät lopu maailmasta eikä mitään kääntymystä tapahdu ennen kuin Jumala osoittaa voimansa herättää kuolleet ja järjestää ruumiin ylösnousemuksen. Vasta kun kaksi todistajaa, jotka peto tappaa nousevat manalasta tai kuolleista tapahtuu yleismaailmallinen kääntymys.

      Menossa on taistelu Jumalaa ja Pyhiä kirjoituksia vastaan. Maapallon asukkaat kyrpiintyivät raamattuun ja koraaniin ja siihen kun niiden lupaukset eivät toteutuneet rukouksista huolimatta. Oli isorokkoa, kuppaa ja tuberkuloosia jne. Ja he päättivät omin käsin hankkia itselleen kaiken vaurauden sillä heidän mielestään Jumalaan ei ollut luottamista.

      Niin onkin nyt omin käsin hankittu vauraus mutta samalla tuhottu maailma ja meret. Kapina Jumalaa vastaan on vienyt maailmanlopun partaalle.

    • Newguide

      Loistavaa tulevaisuutta. En kasvanut eläkeuskovaisuuteen itsekään, vaikkei mennytkään kuin strömsöössä. Port moresbyssä muuten järähti.

    • tässähän

      tulee kiire tehdä kaikkea mukavaa.

    • Vaikka maailma tahtoo Jumalan Sanan olevan mitätön ja heitettävän sivuun valheellisena niin tuo sana pysyy silti. Jumala on antanut jopa koko oman armeijansa ja joukkonsa sanan vihollisten ja maailman puolelle, jotta nämä taistelisivat sanan kumoon ja tuhoaisivat sen. Mutta hän itse on Sanan puolella loppuun asti - ja voittaa jopa yksin koko maailmaa vastaan taistellen. Tätä kutsutaan Kurusektran taisteluksi.

      Sanan viholliset - maailma - Jumalan koko sotavoima vastaan Sanan ystävät ja Jumala itse.

      Tuon taistelun Jumala voittaa vaikka on näytettävissä toteen, että esim. Suomessa kuoli 1900-luvun alussa 10000 henkilöä vuodessa tubiin. Eikä ole näyttöä heidän ylösnousemuksestaan.
      Jumala voittaa jopa valheellisena ja pahana petona, koska hän diggaa omaa työtään eli raamattua sen puuteista huolimatta. Ja koska hänellä on mahtia olla voitollinen taistelussaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      104
      3558
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3207
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      434
      2704
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      82
      2507
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      85
      2458
    6. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      42
      2134
    7. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      97
      2103
    8. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      50
      1752
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      22
      1730
    10. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1706
    Aihe