VALTAOJA TUOSSA PAASAA ALKURÄJÄHDYKSESTÄ

VALTAOJA TUOSSA PAASAA ALKURÄJÄHDYKSESTÄ
Että pesäpallon kokoinen maailmankaikkeus muka laajeni. Ja p@skat, ei se mihinkään laajentunut vaan romahti niin tiukaksi mustaksi aukoksi, ettei siitä lähtenyt ulos ikinä mitään.

Miksi tämä tieto käy sensuurisandran hermoon? Sanoohan sen järkikin että kun maapallosta tulee musta aukko jos se kutistetaan 9 millin kokoiseksi, niin koko maailmankaikkeudesta se musta aukko vasta tuleekin. Ja mustana aukkona se pysyykin. Iankaikkisesta iankaikkiseen. Amen.

https://www.youtube.com/watch?v=hMf-HynFi1s

8

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • idhr664

      Eliöt voivat aikojen kuluessa muuntua, mutta elämän synty on pelkkää satua niin kauan, kunnes voidaan varmuudella todeta sen syntyneen itsestään tai, kunnes joku tiedemies voi osoittaa sen kokeellisesti olevan mahdollista. Maailman synty onkin sitten jo isompi juttu ja kaikki teoriat murskautuvat aina siihen tosiasiaan, että tyhjästä ei voi syntyä mitään. Niinpä on tieteellisn aukottomasti todistettu, ettei maailmaa ole olemassa.

      • Esko223

        Ai hitsi, tämä onkin unta.


    • 6i956

      Äärettömyys selittää kaiken mutta ihmisaivot eivät pysty sitä ymmärtämään. Äärettömyyteen sisältyy kaikki mitä voi kuvitella.

    • asdfgasdfgasd

      Suomikaksnelosella yötä päivää päivystävä massapostittava hörhö vai Esko Valtaoja. Kumpikohan olisi luotettavampi? Arvaa?

    • lauran-häviöt

      maailma on 6000 vuotta vanha eikä evoluutiota ole olemassa,
      kysy vaikka lauralta

    • Jumalaonjapysyy

      On varmaa tietoa ,että luoja loi maapallon 6 päivässä ja 7päivänä hän lepäsi.Ihmisen älykkyys
      on olematonta ja haparaa.Viisainkin ihminen on vain tavallinen kuolevainen.Eliöiden kehitysteoria on totta ,mutta ohjelmoijana on Jumala .

      • Oletko varma levätä-verbistä, että se kuvaa juuri oikeaa asiaa? Ja että suomenkielinen väitteesi on varmasti oikein?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1576
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      743
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      605
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      537
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      488
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      158
      486
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      186
      425
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe