Hain eilen lenkillä ja kaupassa käydessäni kirjastosta kirjoja. Lainasin muun muassa sellaisen kuin Valamo ja sen sanoma nimisen kirjan. En ole vielä lukenut mutta tänään ajattelin lukaista. Melkein otin tuosta noin vaan hyllyltä kun haluan perehtyä Valamon historiaan ja no tietty sitten Ortodoksisuuteen.
Jos tuossa illemmalla luen ja siemailen hiukan Chileläistä punaviiniä ja kuuntelen jotain rauhallista musiikkia. Tai jotain. Onkohan soveliasta? No oli tai ei.. näin ajattelin toimia.
kirjastosta Valamo-kirja
0
150
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.304602- 343346
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833144- 102208
- 271760
- 1601751
- 121748
- 1011267
- 1371097
Mua ei ole rengastettu, vaikka asunkin jonkun kanssa
Siihen on esteitä. Sinä taas olet rengastettu yksilö. En jaa aviovuodetta kenenkään kanssa, enkä mitään muutakaan.14954