Nykyinenkin järjestelmä vuotaa!
Mika Myllylän tietojen urkinnasta tuomio yli 70:lle
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014032718161680_uu.shtml
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/mika-myllylan-tietojen-urkinnasta-syytteet-90lle/632697/
Yli 50 poliisissa työskentelevää virkamiestä saa syytteen Anneli Auerin tietojen urkinnasta
http://www.hs.fi/kotimaa/art-2000002897035.html
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Poliisi-katseli-luvatta-tutun-naisen-tietoja-rekisteristä-jäi-kiinni-ravintolapuheiden-vuoksi/1051424
Nykyiset oikeudet ovat täysin riittäviä ei missään nimessä näille ääiöille enään mitään lisäoikeuksia .
Informaatio-oikeuden professori Tomi Voutilainen kritisoi ankarasti viranomaisten suhtautumista poliisien luvattomaan rekisteritietojen katseluun. Hän myös siirtäisi henkilörekisterien käytön valvonnan kokonaan pois poliisilta.
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/professori-poliisin-rekisteriurkinnan-valvonta-epauskottavaa/2054226
Yli sata poliisia urkki savolaisperheen tietoja
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201802282200718063_u0.shtml
urkinta, poliisi, yksityisyydensuoja, rikos, tietosuoja
Ei misään nimessä lisäoikeuksia poliiseille !
8
1188
Vastaukset
- PolizeiCriminals
Seksi virka-autossa toi syytteen Supon etsivälle
http://www.vanhemmat.com/keskustelu/viewtopic.php?t=6043 - VirkamerkitPois
Poliisien haiseminen työajalla paskalle on ongelma, näiden paskahousujen vaippaan ulostaminen out of control.
Poliisilta ei mene virka vaikka vähän rötöstelisi
http://poliisirikollisena.wordpress.com/2012/01/06/poliisilta-ei-mene-virka-vaikka-vahan-rotostelisi/- PolPo.ovella.jo.ryskää
Ainakin Oulun poliisi elvistelee tutkimattajättämisiään sillä, että: "Meillehän ei näistä virkavelvollisuuksien laiminlyönneistä tule mitään sanktioita". Ja alla omakätinen nimikirjoitus ja ennenkaikkea se virka-asema!
Eikä kyllä tutkikaan mitään. Lähettämässään rikosilmoituksen kopiossa jättää osan rikosilmoitusta kopioimatta ja leimaa salaiseksi! Samana päivänä sitten toinen PolPo:lainen ilmoittaa toisessa kirjeessä, ettei rikosta tutkita. Paljon pienemmistäkin rikoksista alkaa heti tutkinta, kun kohde on eri kuin kantasuomalainen kansalainen.
- linnankunti
Poliisit olivat joskus kansan palvelijoita ja heitä kunnioitettiin.
Nyt ovat omaksuneet ainostaan ylimielisen käskyttäjän roolin koska heille on annettu rajaton valta.
Jos joudutte näiden sikojen kohteeksi niin vastustakaa heitä kaikin tavoin.
Jos joudutte kuulusteltavaksi niin älkää puhuko sanaakaan sillä vastauksistanne leivotaan teille vuorenvarmasti tuomio. - PoliisitKusessa
Poliisi otti virkamerkin esiin ja raiskasi alaikäisen - ei virkarikos.
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000000580566.html
http://poliisirikollisena.wordpress.com/2012/12/11/seksia-supon-autossa-poliisi-sai-600-en-sakot/ - Snellman
Näille haiseville kakkapökäleille ei mitään lisäoikeuksia.
- Kielletty.totuus
Ainakin Suomessa poliisi on vain yksi rikollismafia muitten rikollismafioitten joukossa. Oikeaa. perinteistä poliisia meillä ei ole. Tämän takana on sisäministeriö ja sen takana kansainvälinen kasaarien uutta siionistista maailmanjärjestystä ajava terroristijärjestö, jonka juuret ovat Israelissa ja suurimmat työrukkaset USA:ssa väkivaltaisimpana aseenaan murhaajaorganisaatio CIA.
- AnttiPelttari
”Mätä Supo” suututti Supon
http://poliisirikolliset.blogaaja.fi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14414417Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va406033SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1645617Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124417HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.574235"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213670Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot182159