Onko afganistanin Ramin jo vapaana

Onko teillä demareilla tietoa miten Natsima Razmyarin maamiehellä Ramin Azimilla menee nykyjään, Ramin teki kepposen porilaiselle nuorelle opiskelijatytölle ja sai siitä linnatuomion. Onko mies jo vapaana ja onko hän mahdollisesti demarien ehdokkaana seuraavissa eduskuntavaaleissa?
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Porilla on valitettavasti kamalia kokemuksia nasiman maahan järjestämämistä talebaaneista, mm. porilaisen juoksijatytön hakkaamisen, raiskaamisn ja elävältä polttamisen muodossa.

sdp matuttaa teidänkin alueenne. Tiedän rahoillanne vielä.

Äänestä
  • Yksittäistapaus.

    Äänestä

  • Yksittäistapauss kirjoitti:

    Yksittäistapaus.

    Kaikki kehitysmaamuslimeiden rikokset ovat ”yksittäistapauksia” eivätkä liity mitenkään Islamiin ja siihen liittyviin kulttuureihin, ei Porissa eikä Turussa jne. Se että näitä kehitysmaamuslimeiden tekemiä ”yksittäistapuksia” on niin paljon kehitysmaamslimeiden lukumäärään nähden on kaikki kantasuomalaisten rasistien syytä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pikku-Arvi kirjoitti:

Onko teillä demareilla tietoa miten Natsima Razmyarin maamiehellä Ramin Azimilla menee nykyjään, Ramin teki kepposen porilaiselle nuorelle opiskelijatytölle ja sai siitä linnatuomion. Onko mies jo vapaana ja onko hän mahdollisesti demarien ehdokkaana seuraavissa eduskuntavaaleissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu