Urpilaisten kaltaisten hörhöjen uudelleen valitsemiseksi ja yltiöpäisen mamutuksen aloittamiseksi.
.
Lyhyt on ihmismuisti, kun ei muista ei niin montaakaan vuotta sitten koettua demari- hirmuvaltaa, josta irti jouduttiin rimpuolemaan ihan tosissaan.
.
Nytkö jo se helvetti pitää kokea uudestaan. ?
.
Lyhyt on ihmismuisti, kun ei muista ei niin montaakaan vuotta sitten koettua demari- hirmuvaltaa, josta irti jouduttiin rimpuolemaan ihan tosissaan.
.
Nytkö jo se helvetti pitää kokea uudestaan. ?
Vastaukset 42
Vanhimmat
Kiva lukea kuinka persunatsin jakeluun ei millään mene se että ovatkin kaikesta älämölöstään huolimatta aina vain pieni ja liki merkityksetön vähemmistö.
DemukkaNatsille tiedoksi.....älä pienentele PerusSuomalaisten suurta kannatusta.
.
Ja....Ps on ainut puolue, joka on aidosti Suomen ja Suomalaisten puolesta.
.
NatsiDemukat ovat niitä samoja rosvoja kuin mitä kepulaiset, sekoomuksen, viherpössyjen ja vierasmaalaisten rkp:n rosvotkin.
Persut ovat kokoomuslaisia aatemaailmaltaan.
Kehuu "suurta kannatusta" ja itse omassa avauksessaan kiroaa kuinka joku toinen puolue on kannatuslukemiltaan yli kaksinkertainen:)
Nythän sekoomukselainen on ihan sekaisin.
.
"Persut ovat kokoomuslaisia aatemaailmaltaan."......unohdit lääkkeesi tänä aamuna.
.
Miten PS on kokoomuslaisia aatemaailmaltaan, kun viimekesänä eivät olisi lähteneet mukaan hallitukseen jossa PS olisi ollut mukana, "arvot" oli Orpo-pojan mukaan väärät.
Persut ja siniperseet ovat molemmat porvarillisia puolueita ja lähellä kokoomusta. Siniperse Jussi Niinistö loikkaa kokoomukseen ennen ensi eduskuntavaaleja.
Lopeta trollaus Outolintu.
Porvari mikä porvari......mutta ei kokoomusporvari.
.
Persut ajaa mersulla.
Urpilainen loikkaa kokoomukseen ennen ensi eduskuntavaaleja koska on piilokokoomuslainen kuten Lipponen aikoinaan. Sipilän hallituksella on ennätys mamutuksesta kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästivät Suomeen noin 35 000 ulkomaalaista paperitonta toisesta turvallisesta EU maa Ruotsista vaikka ne olisi voitu palauttaa takaisin Ruotsiin Dublinin sopimuksella.
Siis........tekeekö Urpilainen Vartiaiset. ?
Antti Rinne ei olisi ikinä uskaltanut kutsua Ruotsin 35.000 pakolaista taloonsa.
Ei ikinä, vaikka onkin idiootti. Mutta Sipilä, KEPU on vielä pahempi idiotti, kun teki sen vielä ahneuksissaan rahasta... lahjuksia vastaan.
Muuten, Urpilainen oli omaisuuden piilottajien listoilla Panamapaperien vuodossa. Olihan siellä myös kokoomuslaisia nykyhallituksen jäseniä. Tämä tietovuoto lakaistiin aika nopeasti maton alle. Olisiko tästä jo vuosi kulunut? Sitä ennen oli Nordean Paratiisin paperit skandaali.
Joku entinen demari kertoi, että EU:n aikana on Urpilainen tehnyt niin oikeistolaista politiikkaa, että on sivustakatsojaa oikein hirvittänyt.
Tiedän netissä esiintyvän naispuolisen entisen kunnallispoliitikon, joka lausui mielestäni ihan osuvasti miksi lopetti vasemmistopuolueen jäsenyytensä ja rupesi kannattaamaan kansallismielisiä ryhmiä, kuten esim. persuja ... Hän sanoi: EU:n aikana on jouduttu Suomessa hyväksymään monia kansainvälisiä ja EU:n sopimuksia, että vasemmistolla ei oikeasti ole tässä tilanteessa liikkumavaraa harjoittaa vanhanmallista politiikkaa. Siispä esim. vasemmisto on oikeastaan jonkinlainen sätkynukkejoukko, joka hyötyy ainoastaan saadessaan säännöllisen palkkansa kansanedustajan.
Hieman arvoitukseksi on jäänyt, miksi vasemmisto kannattaa mamutusta. Kokoomuksen kannan voisin ymmärtää. He haluavat Suomeen palkkojen polkijoita. Kai Mykkänen oli sitä mieltä aivan hiljattain, että pakolaisia voitaisiin ottaa Suomeen 10-kertainen määrä kuin nyt. Olisiko se siis jotain 10000 kiintiöpakolaista ja siinä luvussa olisi jo osa näistä maahantunkeutujistakin?
Neuvoisin aloittamaan mamutuksen syyn tutkimisen tästä nettikirjoituksesta, en uskalla laittaa suoraa linkkiä. Hakusanat magneetti Kalergi
Löytyy eräästä kreivistä tarinaa, sekä hänen 1925 kirjoittamaansa filosofiaa. Koko Kirjan nimi löytyy myös. Näitä ajatuksia on käytetty EU:n perustamisessa. Teksti kannattaa lukea hitaasti ja ajatuksella, huomioiden nykyaikana tapahtuneet tietyt sensuroinnit ja muut outoudet.
Itse olen hommannut lisää valistavaa kirjallisuutta Amazonista.
Magneetti? Kuten Magneettimedia? Saako nauraa?
Ihmiset ovat tulleet järkiinsä, ei heitä mikään riivaa. Demarit rules! Eläköön!
Ei ole tuosta kysmys alkuunkaan oppositio puolueet nousee aina kun voivat vain huudella eikä tarvii tehdä päätöksiä. Seuraava hallitus jos olisi vaikka sdp vihreät ja vasemmisto niin silloin oppsitiossa nousee oikeistopuolueet ja kansa valittaa hallituksen toimille kuten aina kun ne kääntää takin lupauksissaan joita ei voi toteuttaa näin se pyörii ympäri ja ympäri uudestaan ja uudestaan. Ja voi jo kertoa teille mitä ensi hallitukselle on siellä ketä vaan niin kansa hokee että se on huonoin hallitus ikinä kerron tämän teille etukäteen niin ei sitten ylläty tästä.
Ihmiset ovat jälleen menettäneet järkensä.
Kokoomus hokia taas vauhdissa.
Oletko seonnut Urpilaisen kaltainen nukkehallitisja olisi suurikin uhka.
Eipä paljon ole vaihtoehtoja ihmisillä äänestää. Nykyistä menoa kun ei kannata on ainut vaihtoehto SDP jos PS ei kiinnosta. Suomessa sentään useampi vaihtoehto kuin muissa maissa
Ahneesta+huijari-valehtelija-Sipilästä+on+päästävä+eroon,+keinolla+millä+hyvänsä!
Se+on+tärkeintä+!
Se+on+kaikkein+tärkeintä+!!!
Kaikki+Sipilän+teot+on+suunnattu+99%+suomalaisia+vastaan,++
vain+1%+toisia+samanlaisia+veronkiertäjiä+ja+vero"suunnittelijoita"++hyötyy,++niin++ja+"apteekkari-verovähennyksen+saaneet+huipputuloiset+ja+Veroparatiisifirmojen+johtajat.
Osakkeet taas vapaassa pudotuksessa ja Trumpin tullipolitiikkaa, Terrafamen tuista yli puolet menee tappioihin.
Siteeratakseni, otetaan sieltä, mistä saa.
ei enää ole. Punaviinidemareiden edellisen valtakauden laskuja maksellaan yhä.
Linkki "tietoosi", muuten huuhaata.
Persut on Suomen historian huonoin puolue ikinä!! Ovat vastuussa yhtä hyvin hallituksen sairaasta leikkaus politiikasta niinkuin Siniset. Vastahan tämä räkäpässi puolue oli yhdessä. Kansaa ei voi pahemmin pettää kuin Siniset ja persut
Persut ei ole pettänyt ketään, ei koskaan.
.
Siniset uuvatit pettivät totaalisesti ryöstäen äänesi ja käyttäen sitä vaikka et ole antanut sille lupaa.
.
Mutta tämä pääasia.....demarit, eikö jo edellinen kausi heidän hallinnossaan vieläkään riittänyt.
Pitääkö kansan saada kitua ja kärsiä kaikki uudestaan.
PersuTROLLI.
PERSUT PETTÄÄ AINA.
Jutta johtajana.......bbbbubuuuuuaaaaahhhaahhhhaaaaa.
.
Kokokolan "pakkosyöttöilta".
.
https://www.youtube.com/watch?v=jkaNXhQKoN4
Urpilainen on on oikeistodemari eli piilokokoomuslainen ja liittyköön kokoomukseen kuten miehensä ulkoministeriön palveluksessa oleva virkamies. Urpilaisen oppi-isä Lipponen oli myös piilokokoomuslainen ja nykyään kokoomuslainen liikemies.
Varmasti on näin.
Demukat on Putinille mieleen. Kissalla saa kaiken.
Piere kirnuun PERSU.
Syötä leipä demarille. :)
Sielunvihollinen tietysti riivaa. Kansan poliittinen muisti on äärettömän lyhyt. Lyhyempi kuin kanan lento. Kun demarit kyykyttää kansaa hallituksessa minkä ehtii, silloin kannatus romahtaa. Mutta kun ne samat kyykyttäjät ovat oppositiossa, silloin kannatus kasvaa. Tietenkin anteeksi pitää antaa jos puolue tekee todella oikeasti ja pysyvästi parannuksen, mutta milloin joku puolue olisi parannuksen kyykyttämisestä tehnyt? Ei milloinkaan. Epäluulo minulla poliittisia puolueita kohtaan on suunnaton. Persut ovat vielä poikkeus. Jos he pettää, en luota kehenkään poliittiseen ihmiseen enää milloinkaan.
Mitä horiset? Puhu Suomen kieltä jotta muutkin ymmärtää mitä haluat sanoa.
Kiinnostaa tietää kuinka paljon demarit ovat halukkaita ottamaan näitä tulijaukkoja maahan. Vastatkaa kysymykseeni ilman että vedätte ne persut joka ikiseen yhteyteen mukaan. Onko sata tuhatta, vai miljoona? Vastatkaa kerrankin vilpittömästi ilman vihaa.
Sipilän porvarihallituksella on tähänastinen matutusennästys Suomessa kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästivät Suomeen noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista toisesta turvallisesta EU maa Ruotsista vaikka ne olisi voitu käännyttää jo rajalta takaisin Ruotsiin Dublinin sopimuksella.
Viher_liberaali_vasemmisto sahaa omaa oksaansa suosimalla suurta maahanmuuttoa. Kuka nuo muukalaiset elättää, jos demarit, rkp, vihreät pääsevät valtaan? Rahaa ja tulosta takovat yritykset laittavat luukut kiinni ja häipyvät tai lopettavat toiminnot, työttömyys räjähtää ennen näkemättömiin lukemiin, halpatyövoima vie ne loputkin vähäiset duunit suomalaisilta .
Raha menee rahan luo, se on saletti. Kurjalistoväen elämä muuttuu entistäkin kamalammaksi.
Sote ja maakuntahallitus uumoilut kuitenkin joutavat kuopatuksi, nykyistä järjestelmää hiottava toimivaksi, ei hallintojen paisuttamista ja uusia taakkoja veronmaksajille.
Demarit on köyhyyden perusta. Kaikki pitää lypsää kansalta pois veroina ja jakaa ne ympäri maailmaan.
.
Että sellainen ideologia demukoilla.
Ajatelkaa mikä autuus koittaa työnvälttelijöille. SDP-työministeri taas taikoisi sata tuhatta työtöntä lisää. Eipä olisi riskiä aktivointitoimiin joutumisesta.
Aktivointi eli sallia vain neljäkymmentäkahdeksan vapaaviikkoa vuodessa onkin ihmisoikeusrikkomus. Viisikymmentäyksi vapaaviikkoa ehkä voisi hyväksyä?
Sipilän porvarihalllitus jakaa rahaa vero ja velkarahoistamme pitkin maailmaa.