Kyläkaupasta saa lonkkua ja nelosta, alkot ovat pitempään auki ja ravinteli myy laatupunkkua vielä kotievääksi. Vaikka kiljun käyttö vapautettiin pannasta, se ei saa aikaan muuta kun sen, ettei IPU:loistrokarin sinkkiämpärlöity pissavivahteinen ja imelänpistävälle tuoksatava sekoitus enää mene kaupaksi edes omissa seuroissa ei sen paremmin kahvina kuin kiljunakaan.
Sipilä_Soini ja Orpo onnistuivat viimeinkin keksimään lääkkeet jollla kansaan harhaanjohtavat nurkkakunnat ja riitapukarit saadaan hiljennettyä ja talouskasvu ja kehitys pääsevät kunnolla vauhtiin.
Samalla alkoholilakien muutos tuo säästöä myös kansanterveydessä, kun kukaan ei saa enää sinkkimyrkytyksiä eikä muita botuliinioireita täysin hatusta vedetyillä tesepteillä käytettyn moskan juomisen takia.
NYT TULI takapiruille KONKURSSI
6
179
Vastaukset 6
- turvallisia_nautintoja
Elttaantunutta ja etikoitunutta moskaa ne trokarit on myyneet, nyt saa laatukamaa jonka pitoisuudet on virallisesti tutkittu, paljon halvemmalla alkosta ja kyläkaupoista.
- möyhyrus
IPUjen pitäisi kyetä nyt hieman uudistumaan kapinassaan, hamppujeesaajiahan porukassa on aina ollut.
- Vitsi_ipu
IPU:ssa on aina näitä joilla on suuretkin luulot itsestäään ja vaikutusvallastaan. Nytkin eräs kuvittelee Sipilän pelkäävän Ipu:n eläketrion horinaa niin suurena poliittisena uhkana, että näki parhaaksi tuhota IPU:n. XD XD
Kyllä se oli ihan IPU itte joka pelas itsensä omaa taitamattomuuttaan velkaan ja konkurssiin ja saamattomuuttaan ei kykene siitä nousemaan. Pitäsi olla muutakin kuin uropistisia kuvitelmia itsestään jos aikoo politiikassa pärjätä,
Se onkin IPU:lle jo hiukan liikaa, edes Moskovasta ei tule enää vetoapua eikä neuvoja, niin toivotonta IPU:n laahustaminen kohti täydellistä unholaa on. - kuppi_kyntää
Soon IPUlla vähä ku Paavolla, pyöritti mottikauppaa kerhon kautta vissinki veroja karttaakseen.. nyt se haluais siitäki koko potin itteleen.. Eihän hölmöt palkkaa tai sanavaltaa tarvi, paree niitten rahvaiden on olla vaan maaorjina.
- ipun_kurjuus
IPU:n kuppikunnalla taitaa olla soskupäivä, niin aktiivisesti osallistutaan että.. ja osallistumisen tasosta henkii vähintään 3 promillea. Joko myönnätte, että Sipiläkin saa aikaan jotakin hyvää?
- oudoksuttunut
Taas on vähän hiljaisempi jakso menossa.. Onhan se selvä, että kun rahat on juotu ne on juotu ja sitten koittaa se parin kolmen viikon liskosirkus.. Kunnes taas koittaa se ylhäältä tarjottu laupeudenosoitus, jota kiitetään täällä rehaamalla ja puremalla ruokkivaa kättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja212999Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49864- 94786
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "209736- 67652
- 64566
- 45550
- 38541
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2503- 77503