Muuten en tillaa Karjalaista, jos ei oo Mandrakee, Fantomia, tai Fingerporia. Virtanenkin ja se yks sika sais olla kans. Jotta painakkeehan mielleen toimittelijat.
Meitä rahamiehiä olis täällä enemmänkin ja tillauskanta lähtis jyrkkään noussuun nuin pienellä vaevalla. Muuten tilattaan Hesari ja Turun Sanomat.
Karjalainen lehti, onko siinä Mandrake?
10
243
Vastaukset
- ei.liikkaa
Kyllä pitäs leikkipäälle Lassi ja Leevi riittää. Suattaapi muuten männä yöunet ku liikaa jännittää.
- FiksumpiMaallikko
Sarjakuvat eivät ole toimittajien hommia, se pitäisi maallikonkin ymmärtää.
Et taida olla ihan niitä pitäjän välkyimpiä kun et tuota tiedä. Saattaahan se tietysti olla niinkin, ettei Lieksassa maalikot tiedä paljon muustakaan. - Pitäjävviissaen
Minä oun mualiman toeseks viissaen mies, heti Dalai Laman jäläkkeen.
- piru.mieheks
Maalliko se tosikot fiksuiksi tekee. Oh my God. Palstarassukoille laidasta laitaan vähän kovempaa .
Kumpaa katsot mieluummin?
A) https://www.youtube.com/watch?v=ldaYUkyDxx0
B) https://www.youtube.com/watch?v=UggslfShToQ
Minä taas olen itse paholainen, jos joku on viisasta nähnyt. Kai siellä minun seikkailuista vielä on jotain (Mustanaamio) ;-))
Poiketkaa Piiroislouhilla tervehtimässä, tulen sinne hiihtolomalle, ja hiihdän öisin Saavan lenkkiä!- pää-bandari
Kyllä siellä oli Pääkalloluola ja kääpiöt. Miinoittivat juuri voimalaitosta koska se häiritsee myrkkynuolitehtaan toimintaa.
- sanomalehti.on.mitätön
Jos haluat lukea tämänpäivän uutisia huomenna, tilaa sanomalehti!
Netistä saa uutiset realiajassa!- Scodakuski
Sanoo köyhä sähkökuukaan omustaja
- tjsykhsjrttygt
Kas kun ei minna kuukan! Tyhmä tilaa lehtiä ja lukee vanhoja uutisia!
- 0403030
Hanttomista on tullut ihan munaton nössö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2882397Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1372137Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132018- 1671508
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala448775- 50625