Väyrynen joutuu oikeuteen

Kansalaispuoleen mukaan hän on varastanut puoleen rahat ja puolue on nyt alkajaisiksi erottanut hänet. Seuraava vaihe on leivätön pöytä.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201803030110205_pi.shtml
11164
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Paavo on yhä se Paavo, minä me ikääntyneet olemme hänet tunteneet aina.

Äänestä

Ei tullut yllätyksenä. Paavolla ei ole ollut puhtaat jauhot koskaan pussissaan.
Tuollaiset omaan pussiin kähminnät tarkoittaa jatkossa et Paavon poliittinen ura taitaa olla finaalissa. Ei luottamusta.

1Äänestä

Tämä kepuli Paavo Väyrynen ei ole koskaan laittanut omia rahojaan likoon senttiäkään. Olisi syytä tutkia hepun veroilmoitukset hiukan tarkemmin.

1Äänestä
  • Kansalaispuolueella oli laillinen vaalirahakeräys, johon halukkaat (sekä jäsenet että ei-jäsenet) voivat lahjoittaa haluamansa summan, ja suurempien summien lahjoittajat mainittiin nimeltä.

    Veikkaan, että kansalaispuolueen hallitus halusi erottaa Väyrysen vain siksi, että oli "kahdella pallilla", eli kepun ja kansalaispuolueen asialla. Eihän Sipiläkään hyväksynyt Väyrystä kepun ehdokkaaksi kahden puoluejäsenkirjan takia. Sivumennen sanoen kansalaispuolue on alkiolaisempi kuin kepu.

    Äänestä

Juha Sipilä on melko hidas päätöksissään. Jopa Väyrysen itse perustama puolue ehti hänet irtisanoa ennen Keskustapuoluetta!

1Äänestä

ja kokkareeet tekee huume- ja asekauppaa
ja feikkipressa vie Suomea väkisin perustuslainvastisesti liittovaltioon

1Äänestä
  • Sipilä osti jo Soinin ja Terhon ja puoli puoluetta, 20 SiniPiikaa.
    Ostiko Sipilä myös Kansalaispuolueesta jonkun ahneen lahjottavan?
    Kyseessä on valtavat rahat, joita Sipilä haluaa rosvota rauhassa !!!
    Sipilän lestainen Jumala on maallinen Mammona, suomalaisilta varastettu Mammona!

    Äänestä

Paavo on kepun kunniapuheenjohtaja.:)

1Äänestä

Vain Keskusapuolueessa ehit Kunniapuheenjohtajaksi saakka.

1Äänestä
  • Kertoo paljon Maalaisliitto - Keskustasta!

    Äänestä

Paavo on vakavasti sairas mies. Se pitää päästää kärsimyksistään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RikollisetTuomiolle kirjoitti:

Kansalaispuoleen mukaan hän on varastanut puoleen rahat ja puolue on nyt alkajaisiksi erottanut hänet. Seuraava vaihe on leivätön pöytä.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201803030110205_pi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu