Puuttuvat kirjoitukset.

Missä n.800 sivua raamatusta puuttuvaa tekstiä on?
5155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jeesus laittoi osan paperinkeräykseen ja osan käytti WC-paperina. Ihan tarkkaa tietoa siitä ei ole missä suhteessa. 1500-luvula Jesuiitta Ricardo Rectuum tutki asiaa kirkon määräyksestä, ja päätyi arvioon, että 666 sivulla pyyhki pyllyn ja loput noin 140 keräykseen.

1Äänestä
  • Ok.

    Äänestä

Tarkoitatko kenties sitä mustaksi Raamatuksi kutsuttua osaa,niitä taikuuteen opettavia? Eikös ne oleet osa Mooseksen kirjoista?

Äänestä
  • Onko joku kähveltänyt moosekselta kirjoja? Hävitöntä.

    Äänestä

  • kookoo2 kirjoitti:

    Onko joku kähveltänyt moosekselta kirjoja? Hävitöntä.

    On tosi hävitöntä kähveltää toisten kirjoja. Onko asiasta tehty rikosilmoitus.???

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marusella kirjoitti:

Missä n.800 sivua raamatusta puuttuvaa tekstiä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu