Haluatko heitä lisää Suomeen?

KELA kurittaa suomalaisia sairaita ja vähävaraisia, että heille riittäisi täysihoito veronmaksajiemme rahoilla:

https://www.suomenuutiset.fi/ulkomaalaisissa-sosiaalietuuksien-saajissa-2-000-prosentin-kasvu-tavio-nain-jatkua/
294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En halua. Haluan nykyisetkin takaisin lähtömaihinsa. Meillä Suomessa on tarpeeksi köyhiä elätettäväksemme. Kantasuomalaiset työttömätkin pitää elättää. Ei enää näitä luusereita, jotka ovat näköjään parhaassa työiässä ja tulleet tänne elätettäväksi. Ei helvetti.

Äänestä
  • Kuinkahan moni kansanedustajaehdokas kertoo vaalikampaniassaan, miten hän suhtautuu Suomen pakolaispolitiikkaan? Entä kuinka ehdokas vastaa siihen, jos äänestäjät haluavat tietoa siitä, kuinka maahanmuuttaneet elättävät itsensä?
    Olisi hyvä, jos kansanedustajaehdokkaat perehtyisivät hyvissäajoin nykyiseen mamupolitiikkaan. Äänten toivossa ehdokas saattaa lupailla mitä tahansa, jotta pääsisi eduskuntaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


omat.rahat.omille kirjoitti:

KELA kurittaa suomalaisia sairaita ja vähävaraisia, että heille riittäisi täysihoito veronmaksajiemme rahoilla:

https://www.suomenuutiset.fi/ulkomaalaisissa-sosiaalietuuksien-saajissa-2-000-prosentin-kasvu-tavio-nain-jatkua/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu