Noudattaako adventistien oma liha sapattikäskyä rikkomatta sitä ja mitä adventismissa eksyttäjäpastorit ovat opettaneet omavanhurskaisuudesta?
Toivottavasti nimiadventistit ja änkyräadventistit noudattavat kuusipäiväistä työviikkoa pastorinsa esimerkin mukaan..............#naurua... hahahahaa#
KUUSI PÄIVÄÄ TEE TYÖTÄ (koskee erityisesti valehtelevia adventisteja)
2. Moos. 20:9
Kuusi päivää tee työtä ja toimita kaikki askareesi
2. Moos. 23:12
Kuusi päivää tee työtäsi, mutta lepää seitsemäs päivä, että härkäsi ja aasisi saisivat hengähtää ja orjattaresi poika ynnä muukalainen saisivat virkistyä.
2. Moos. 31:15
Kuusi päivää tehtäköön työtä, mutta seitsemäntenä päivänä on sapatti, levon päivä, Herralle pyhitetty. Kuka ikinä tekee työtä sapatinpäivänä, rangaistakoon kuolemalla.
2. Moos. 34:21
Kuusi päivää tee työtä, mutta lepää seitsemäs päivä; kyntö-ja elonleikkuuaikanakin sinun on levättävä.
Taitaa Raamattu olla korvasyyhyisille lihallisille adventisteille vieras kirja ainakin sapattikäskyn kohdalta?
Omavanhurskaisuus ja oma liha
6
199
Vastaukset
- flinkkiinuskovaiset
Sapattiveijareille Raamattu on kauhistus.
Änkyräaadventisteilla ja nimiadventisteilla sapatin jumalointi on tärkeämpää kuin Raammattu.
Adventisteilla ei ole Jumalan pelkoa ja eikä he myöskään menestysteologisina pelkää helvettiä. - pyhpyh23472384
Teissä kahdessa on pedon merkki. Isänne perkeleen himoja toteutatte.
- seuraapastoriasi
Adventismi harhaoppi sekoittaa pään ja saa puhumaan pastoreiden opettamia ajatuksia.
Hyppää avantoon tai mene munasillesi kuselle pihalle.
Varo ettet liukastu.
Pastorit ovat sinunkin esimerkkejä.
- perkeleen.vietävät
Aloittajalla taitaa olla riivaushenki hyvin aktiivisesti läsnä. Tekeekö sen ateismi, muotojumalisuus, vai sitä, että on ollut joskus adventisti ja raamatullisesti pahimmat pirut tulevat juuri olleilta ja eronneilta. ??
Tällaisia mietteitä tulee näin sivulliselle, kun analysoi näitä myssykireisiä mussuttajia palstalla, kuka nyt milläkipalstalla mussuttelee. Suomeksi puhutaan luonnehäiriöisten elämäntavasta.
Sehän se ihmis- poloisen elämä on. Siksipä viinanjuojakin sanoo, että viinapiru vei.
Täällä näitä määrättyjä sarvipääpiruja, joita Erkki Tanttu aikoinaan piirusteli kirjoihinsa, elelee ja varsinkin voi hyvin, siis omastamielestään.
Eli kyllä se p.erkele omiaan vie ja tuo, sekä saa monisanaiseksi, että sielunsa heillä jubileeraisi mennen tullen. - sihisevillekäärmeille
Varjele Herra sapatin ilottumuudelta, penseiltä adventisteilta ja fariseuksilta.
- hoksaamiskoulu
Taitaa sinulla sihistyttää tuo nastahampaan puuttuminen. Kirjoituksessasi ei ollut Hengen häivääkään, vaan hengenhäivä vain, joka on katoavainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem322638- 111357
Helvetistä ei ole paluuta
Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku3371048- 45952
- 45894
Järjetön Topi-ilta
Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan20869Miksi nainen nukut huonosti
Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo61774- 44750
- 44746
- 46676