Tuulimyllypöyrööt

Alakanu taas riehua, keväällä ne muukki pöyrööt riehuu kun alakaa hormoonit heittää häriänpyllyä.
Myllyjä lisää ja hetipaikalla.
29664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Torstaina voit tulla ilmoittamaan mielipiteesi mielenosoitukseen kunnantalolle ennen korruptiotuulimyllyiltaa.

Äänestä
  • Ei oo oikeen uskottavaa porukkaa tuo vastustaja-aktiiviryhmä.

    Äänestä

  • Onko makkaraa ? Onko sankoja ? Laitanko fooliohatun päähäni ?

    Äänestä

Tämän aktivisti ryhmän kannatais katsoa google Maps:Ta Hollannin, Tanskan maaseutua ja Ruotsin etelä osia,
Tuulimyllyjä joka puolella em. maiden maaseutua, ei ongelmia. Nämä ongelmat näyttää keskittyneen lähinnä kanta Kurikan alueelle. Vaasassa ei mitään ongelmaa.

Äänestä
  • Voi Tampio sua,eihän nuo juuri kaupungiis ja merenrannoos mitää haittaa ku on jatkuvaa taustameteliä kuitenkin ja satamat pilaa merenrannat joka tapauksessa nostureineen ja aluksineen.Mutta esim. Varpahaiskyläs ei ennen ollu muita ääniä ku luonnonmukaisia.Ny on kokoajan niinku Kauhavaaset aikoinaan treenas,jyrinää ja pauketta. 24/7. Rakentaasikko itte kilsan päähän tuulimyllystä???

    Äänestä

  • En mäkään kestä luonnonmukaisia ääniä, useen seuraa kauhia haju peräs. ...Näin on.

    Äänestä

  • humajutes kirjoitti:

    Voi Tampio sua,eihän nuo juuri kaupungiis ja merenrannoos mitää haittaa ku on jatkuvaa taustameteliä kuitenkin ja satamat pilaa merenrannat joka tapauksessa nostureineen ja aluksineen.Mutta esim. Varpahaiskyläs ei ennen ollu muita ääniä ku luonnonmukaisia.Ny on kokoajan niinku Kauhavaaset aikoinaan treenas,jyrinää ja pauketta. 24/7. Rakentaasikko itte kilsan päähän tuulimyllystä???

    Jaha , yhtäkkiä ne "infraäänet" katuaa, kun ollahan rannoolla - tulipa toristus ;D

    Äänestä

Noniin ja huomenna kaikki mieltään osoittamaan kunnantalolle.MYLLY ON MURHA.

Äänestä
  • Mä tuun ja moni muukin tuloo nauramahan teille huomenna.
    Buahahahaaa

    Äänestä

  • Jaa Pikku-Moskovaki on aktivisoitunut jääkaapeiltaan.

    Äänestä

Senkin räkänokka!

Äänestä
  • Mitä se naapuri sielä huuteloo?

    Äänestä

Isootuiskun topille jourutta korvaamahan hirviät summat jos se ei saa myllyjänsä.

Äänestä

Hyvin oli valveutunutta väkeä tuulivoimakeskustelutilaisuudessa.Joillakin on huoli tulevien sukupolvien terveydestä.

Äänestä
  • Merikarvialla tuulivoimapöyröys aiheuttanut kokonaiselle perheelle pahoja mielenterveysongelmia ?

    Äänestä

  • Siinä esimakua tulevasta mikäli nuo jollain lailla saa itsensä tänne lobattua.Monia perheitä on joutunu muuttamaan ku tuulimyllyt on sairastanu,jopa Santavuorenki myllyjen takia.

    Äänestä

  • eitukiailmaan kirjoitti:

    Siinä esimakua tulevasta mikäli nuo jollain lailla saa itsensä tänne lobattua.Monia perheitä on joutunu muuttamaan ku tuulimyllyt on sairastanu,jopa Santavuorenki myllyjen takia.

    Niitä oireita tulee kun alkaa kuvittelemaan, mielellä on valtava valta ihmiskehoon...
    Eiköhän yksikin rouva tullut heti huonohon kuntohon kun naapurin täti oli vihjannut omista "tuulioireistaan".
    Mahtavatko nuo frouvat erottaa niitä omista vaihdevuosivaivoistaan - nekin ovat vaan kerran elämässä , joten "erellisiä" kokemuksia ei paljolti oo....

    Äänestä

  • tuulihuuli kirjoitti:

    Niitä oireita tulee kun alkaa kuvittelemaan, mielellä on valtava valta ihmiskehoon...
    Eiköhän yksikin rouva tullut heti huonohon kuntohon kun naapurin täti oli vihjannut omista "tuulioireistaan".
    Mahtavatko nuo frouvat erottaa niitä omista vaihdevuosivaivoistaan - nekin ovat vaan kerran elämässä , joten "erellisiä" kokemuksia ei paljolti oo....

    Rauhootu Ahti

    1Äänestä

  • Komppaan...;)

    1Äänestä

  • Nauratti tilaisuudes ku eräski rouva ei saanu nukuttua kun on 30 km päässä Santavuoresta. Ja salaliittoteoriat tuotiin taas esile. Pahaa pelkään ettei päättäjillä ole uskallusta taistella uskonnollista liikettä vastaan.

    Äänestä

Kyllä nyt Ahristaa

1Äänestä

Lapualla ei mitään ongelmia!!!!!!!!!! HYVIN MENÖÖ!!!!!!!!!!!! LISÄÄ MYLLYJÄ!!!!!!!!!!!!!!!
Osalla väestä paha luulosairaus osa mukana, jotta sais kuvan lehteen..........typeriä!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Lapuan ongelmiin suhteutettuna tuulimyllyt ovat pieni ongelma.Ja meillä Ilmajokisilla ei ole ongelmia koska saamma suumma auki jos aharistaa.Ja ku meillä on tuota komiaa perinnemaisemaa vielä jäljellä niin teemmä sen eteen myös työtä.

    Äänestä

  • Kyllä monella tuulimyllyjen vastustajalla on vikaa vasemman korvan oikealla puolella.

    Äänestä

  • Saikohan ne orgasmit uhotessaan myllyjä vastaan?

    Äänestä

  • Onko räkänokkaa näkyny?

    Äänestä

Useamman kerran olen kuunnellut tuulimyllyä ihan vieressä monessakin paikassa ja kovin meteli on kuulunut lähistöllä olevalta maantieltä! Kannattaa muuttaa Lapin korpeen, jos ei ääniä halua kuulla. Sielläkin tosin tuuli ulvoo ja luonnosto kuuluu ääniä, joten ei sielläkään varmaan voi asua?

Muutama mylly aiheuttaa unettomuutta, sairauksia ja vaikka mitä! Naurettavaa. Jos nuo olisi niin vaarallisia, niin muualla ihmiset olisivat kuolleet myllyihin jo aikoja sitten. Tai tarkemmin ajateltuna tuo ei ole naurettavaa, vaan pikemminkin pelottavaa. Mitä niistä aikoinaan sanottiinkaan, jotka kuulivat ylimääräisiä ääniä?

Nämä suurimmat meuhkaajat muuten aikoinaan huusivat kuorossa, että heidän tonttiensa hinnat romahtaa ja kukaan ei niitä osta. Lupasin jo silloin ostaa tontit edullisesti, kun niillä ei mitään arvoa kuulemma enää ollut. Yhtäkään tontinmyyjää ei ole ottanut yhteyttä! Taitaa niillä siis sittenkin arvoa vielä olla? Edelleen saa ilmoittautua, jos tonteilla ei mitään arvoa enää ole. Ostan tontit pois.

Äänestä
  • NO siinä taas aika pieni otanta jos pidättää autolla myllyn ääreen ja hetken kuunteloo.Nää jokku asuu 24/7 siinä mylvinäs jota se oikeasti on matalapaineella tuulen alla monen kilometrin pääski. Itse en joudu onneksi asumaan mutta kun metsällä kuljen alueella niin en voi kuin ihmetellä kuinka asukkaiden päät kestää noinki hyvin sen jyminän.Pahimmat matalapaineet syksyllä ja kun myllyt automaattisesti hakee optimalista tuulen suuntaa niin rattaat paukkuu niinku pellitynnyriä hakattaas,infraäänistä en tiedä mutta tuo kuultavaki jo on tosi häiritsevää,varsinkin Santavuoren takana mihin ei minkään tien äänet kuulu,vain härpäkkeet.

    Äänestä

  • Voitko laittaa yhteystietosi, olisi pari palstaa ja yksi talo myytävänä edullisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kranninkaisa kirjoitti:

Alakanu taas riehua, keväällä ne muukki pöyrööt riehuu kun alakaa hormoonit heittää häriänpyllyä.
Myllyjä lisää ja hetipaikalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu