Tyrväiselle oikeutetusti iso pelikielto

Tyhmää_toimintaa

On aivan ääliömäistä yrittää vahingoittaa toista poikittaisella mailalla ilman, että edes tilanne on tässä kohdassa. Tyrväiselle annettiin kuuden oyttelun pelikielto. Kun ottaa huomioon Tyrväisen likaisen menneidyyden, tuntuu rangaistus melkein pään silittelyltä. Rangaistuksen olisi pitänyt olla oikein tuntuva, mutta hyvä näinkin. juuri nyt pelataan kiekkokauden tärkeimpiä pelejä ja Tyrväinen saa seutata niitä sivusta. Varmaan jokainen pelaaja haluaisin juuri näihin peleihin ottaa osaa, mutta sen evrran tyhmää käyttäytymistä Tyrväinen on esittänyt, että näihin seuraaviin kuuten otteluun nyt ei ole asiaa. Tämä on tietysti oikein.

11

310

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VtnSk

      Jonkun pitäis antaa paskapäälle kunnon selkäsauna.
      Ja hifkin päälliköt! Kenkää sikailijalle, turha pelaaja.

    • VtnSk

      Uliuliuli onko peukalo suussa ja toinen perseessä kun noin kitiset? Sellasii paskoi kärppiä vastaa voiko vetää poikkarii. Kärppien pelaajat kitisee ja itkee yhtä paljon kun sinä mutsis tissi suussa. Oli hyvä poikkari ja lisää noita. Sitku kausi päättyy nii kunnon ajelu päähä nii et kypärä tärisee. Hauskaa lukee näitä teidän kitinöitä. Tyrväinen teki oikein. Varmaa vaa teitä vituttaa kun paska kärpät hävis. Juntit :Dadad

      • Pelikielto_tuli

        Voi olla, että Tyrväinen ei enää pääse nauttimaan kiekkokauden huipentumasta omaa tyhmyyttään. Näin parhaat pelit saattavat jäädä sivu suun tai ainakin jäädä vain muutamaan. oikein oli laittaa Tyrväinen pelikieltoon, minä olen JYPin kannattaja en katkera Kärppien fani. Pelikielto olisi saanut olla pitempi nuin törkeästä tempusta.


      • Varatuomari77

        Juujuu tosi törkeä temppu. Pikku kopautus ja teini pallero heti nenällään. Eihä se kärppien junnu osaa ees luistella. Jypiläiset kans tollasii ihme kitisijöitä. Arvaa nauroinko ku finley viime kaudel lossutti puhtaan niiti siihe pellee mikä miklik paska olikaa. Aiaiai sellasia lisää! Sit jyp fanit itkee vollotti :DD lisää poikkareita ja taklauksia :)


      • Ylituomari
        Varatuomari77 kirjoitti:

        Juujuu tosi törkeä temppu. Pikku kopautus ja teini pallero heti nenällään. Eihä se kärppien junnu osaa ees luistella. Jypiläiset kans tollasii ihme kitisijöitä. Arvaa nauroinko ku finley viime kaudel lossutti puhtaan niiti siihe pellee mikä miklik paska olikaa. Aiaiai sellasia lisää! Sit jyp fanit itkee vollotti :DD lisää poikkareita ja taklauksia :)

        Jääkiekossa on säännöt, jos et sattuisi tietämään. Niiden lukemisen jälkeen tiedät, mitä saa mailalla tehdä ja mitä ei. Tuskin siinä on mainittu, tekeekö nyt Tyrän tekemän tempun voimalla tai muuten vaan törkeästi. Vastustajan vahingoittaminen ei ole sallittua ja vastustajaa tulee kunnioittaa. Tyrä ei tätä ymmärrä, liekö hänellä keltaista nestettä päälaki täynnä! Mutta säännöt koskevat joka tapauksessa Tyrääkin ja se ei ole riippuvainen siitä, tunteeko hän säännöt vai ei. Jos hän tekee jotain väärää, hän huomaa sen saatuaan pelikieltoa. Jos pelikielto on pitkä, Tyrä voi päätellä, että ehkä teki aivan liian katalan tempun. Tämän ei tarvitsisi toistua, jos Tyrä ymmärtäisi tehneensä väärin ja ei uusisi vastaavaa törkeää tempua.


    • HAHAHAHAHAHA

      HIFKillä on mestaruuksia paljon Tyrväisen ansiosta. HAHAHAHAHAAHAH

      • Hihihiiii

        Nii on. Mee sinä itkee isäs nänni suussa kun sportti jo putos pelle :DDD voivoivoiiii tuituituiiiii. Pyydä isää silittää sun päätä kun itket niin paljon :)


    • oikeuttauhreille

      kaikkien jotka tukevat rahallisesti jääkiekkoa pitäisi avata sanainen arkkunsa ja lopettaa rahoitusta kyseistä urheilu muotoa kohtaan jos ottelut eivät parane niin että ei kunnioiteta toisen puolen pelaajaa vaan tarkoituksella yritetään tehdä pysyvä vamma, onneksi tämä törky hermon teko ei onnistunut nyt ja yleisön oltava tarkkana ja eteenkin näitten raitapaitojen jotka saa rahaa työstään siellä kaukalossa

      • oikeuttauhreille

        Eikun just tommosia temppuja lisää. Luuta ja verta jäälle! Taklauksia nii että kypärä tärisee. Sillai ku finley taklas miklikii ja se alko itkee kitisee :)


    • hyvähifkit

      HIFKillä on mestaruuksia paljon Tyrväisen ansiosta. HAHAHAHAHAAHAH
      On se kova ukko 18 v veteli Tyrväistä turpaan Hahahahahaha

    • Oooooooooh

      Voi kun pääsis niittaan vastakypärään näitä Tyrväisen puolustelijoita, oijoijoijoijoi, kun kypärä heiluis takaraivolle aiajaiaiajaiajaiajai x 100!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1399
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      821
    3. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      770
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      755
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      92
      755
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      152
      683
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      679
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      612
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      611
    Aihe