Odotan pienellä pelolla tulevaa puheenjohtajavaalia Sotkamon puoluekokouksessa.
Ja perustelen teille hivenen, pelon taustaa.
Kävelen hyvin usein kepun puoluetoimiston ohi ja eilen siinä käveli kaveri, joka kyyräili ympärilleen ja pukeutumisesta päätellen oli venäläinen, toissa päivänä oli joko kiinalainen vai olisiko ollut jopa pohjois-korealainen ja hyvin usein puoluetoimiston lähellä "pörrää"ulkovaltojen edustajia ja luulen, että vakoillaan ja tarkoitus on vaikuttaa puheenjohtajan valinntaan.
Meillähän on jo yksi esimerkki siitä, että ulkomaat vaikuttaa ja väärä henkilö valitaan;
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201803072200793442_ul.shtml
Otan tämän tähän vaan siksi, että kun Väyrynen valitaan kepun puheenjohtajaksi, niin ette sitten ihmettele, kun maaseudun tulevaisuus paljastaa ikävät käänteet.
Paskamaisen mukavaa päivää.
Ja pyydän anteeksi palstan kirjoittajilta, joudun lähtemään työhön ja näin ollen olette täällä keskenänne.
Ja perustelen teille hivenen, pelon taustaa.
Kävelen hyvin usein kepun puoluetoimiston ohi ja eilen siinä käveli kaveri, joka kyyräili ympärilleen ja pukeutumisesta päätellen oli venäläinen, toissa päivänä oli joko kiinalainen vai olisiko ollut jopa pohjois-korealainen ja hyvin usein puoluetoimiston lähellä "pörrää"ulkovaltojen edustajia ja luulen, että vakoillaan ja tarkoitus on vaikuttaa puheenjohtajan valinntaan.
Meillähän on jo yksi esimerkki siitä, että ulkomaat vaikuttaa ja väärä henkilö valitaan;
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201803072200793442_ul.shtml
Otan tämän tähän vaan siksi, että kun Väyrynen valitaan kepun puheenjohtajaksi, niin ette sitten ihmettele, kun maaseudun tulevaisuus paljastaa ikävät käänteet.
Paskamaisen mukavaa päivää.
Ja pyydän anteeksi palstan kirjoittajilta, joudun lähtemään työhön ja näin ollen olette täällä keskenänne.
Vastaukset 24
Vanhimmat
ollaan vähän mietitty jotta ajettas traktorit Helsinkiin ja piiritettäs se apollokatu11 ymmpäristö ja suojeltas puoluvekokkoukseen asti puoluvetoimistoo
tuo trumpihan on ketku mutta ei myö kepussa sammoo metiapyöritystä tarvittas
ketä lähtöö mukkaan?
No oliko se mamma laittanut sut väliaikaiseen koneenkäyttökieltoon?
Nää on hienoja nää sun tekstit, et tekis niistä kirjaa
Kirjan nimi voisi olla
Kepulainen -juntti AuJombeJOHTO HOHOOOHOO!
Ja siinä ilmentyis maalaispoikien ja kepulaisten verbaalinen älykkyys ?
Kyllä Sinä aika pönttö olet kun et tajua, että kaikki tietää metkusi.
Saanen tietää, että kenestä te puhutte ?
Olette niin tietäväinentakahikiän juntti,että minua hävettää oma tyhmyyteni.
Voiko teiltä tätä visautta ostaa?
Odotan pienellä peelolla tulevaa sateenkaariväen marssia.
Eteen.......OTA
Ei siinä mitään.
Joukkoa johtaa keskustan kansanedustaja Rossi ja sinulle jos eteen ottaa, niin hakeudu hoitoon ?
Väyrystä ei valita keskustan puh. joht. se on saletti.
Keskustaväen mielenliikkeistä ei aina voi tietää ja Väyrynen voikin saada yllättävän suuren kannatuksen. Ei kuitenkaan niin suurta, että hänestä tulisi uusi pj.
Väyrysen viimeaikaiset tempaukset ovat olleet sen verran "rajua" kamaa, että luulisi niiden myötä hitaimmankin kepulaisen viimein tajunneen Väyrysen olevan vain omalla asialla.
Presidentinvaali Väyrysen osalta oli varsin etovaa katsottavaa ja kuunneltavaa, eikä tämä viimeisin rahasotkukaan taida kestää lähempää tutkiskelua. A-studion haastattelussa kuultiin ehtaa väyrystelyä, kun Väyrynen pyrki muotoilemaan puolueen tililtä otetun "lainan" mahdollisimman myönteiseksi itselleen. Kasvojen lisääntyvästä punotuksesta päätellen Väyrysellä oli varsin tukala hetki.
Minä luulen, että Sipilän kannatus katoaa Paavon piikkiin siellä, missä ei lestalahko vaikuta.
Ainakin meitän kylän kepulaiset on kyllästynyt Sipilän souda-huopaa tyyliin ja röyhketeen
Väyrysen mustamaalaaminen alkoi heti kun se lähti haastaan Sipilää. Aika erikoinen yhteensattuma, eli ei taida olla yhtään sattuma.
Mikä h*lvetin mustamaalaaminen???
Aina kun Väyrysestä jotain kirjoitetaan ja johon Väyrynen on toimillaan itse antanut aihetta, alkaa vinkuminen mustamaalauksesta, mediapelistä ja ajojahdista.
Yrittäkää jo tajuta, että otsikoita ja juttuja ei olisi jos Väyrynen ei niitä itse aiheuttaisi. Pitäisi vain osata käyttäytyä korrektisti ja se taito näyttäisi Väyryseltä kadonneen.
Vielä ei ole tullut esiin mitään sellaista mikä olisi ollut "suunniteltu hyökkäys" Väyrystä vastaan.
Ei se olekkaan.
Kiero kepulainen ja maalaisjuntti tekee kaikkensa perinteen säästämiseksi ja kaiken maksaa etelä.
Paavo mollataan ihan tahallaan ja kun voidaan suoraan sanoa ja huom,.eiole loukkaus;
Sipilä on Paavon rinnalla politiikassa pelkkä nyysipoika huom. pelkkä nyysipoika.
Jos Sipilä on Väyrysen rinnalla nyysipoika, niin osannet kertoa mitä mahtitekoja tai muita mainittavia tekoja Väyrynen on politiikassa tehnyt?
Kyllähän se Väyrysen haukkuminen alkoi kepulaisten keskuudessa jo kaksi vuotta sitten, kun hän päätti perustaa oman puolueen. Kansalaispuoluelaiset liittyivät haukkujien rintamaan vasta viime viikonloppuna.
Kepussahan voisivat yrittää kusetuksen maailmanennätystä siellä Sotkamossa. Valitsijamiehet väittäisivät tukevansa Sipilää, mutta kaikkien yllätykseksi Kepu harrastaisi iltalypsyä itseensä, pettäisi itsensä ja Paavo valittaisiin pomoksi. Siinä olisi lausahdus parahiten paikallaan: Kepu pettää aina! :D
Ei olisi toista yhtä kovaa puoluetta Suomessa sen jälkeen kuin Keskusta. Muut olisivat pelkkiä harrastelijakerhoja :D
No minulla on kepusta muodostunut elämäni varsiteillä niin paskamainen kuva, että.
Mutta Paavo Väyryselle nostan hattua ja on hyvä, että paskakasa nimeltä kepu pöyhitään.
Pohjois Suomessa muhii yllätys.
Tavataan Sotkamossa.
Tyytymättömyys hallituksen ja Siplän politiikkaa kohtaan kepun keskuudessa kasvaa ja se on tosiasia
Eriarvoisuus maanviljelijöidenkin keskuudessa kasvaa
Samoin maaseutu tulee menettämään asukkaitansa, palveluja jne
Ja kaiken takana on omaisuuden uusjako
Väyrynen huitoo ja melskaa vuodesta toiseen kepun kiusankappaleena saamatta kuitenkaan mitään aikaiseksi.
Puolueenkin perusti, tai onko se puolue, vaikka se sillä nimellä kulkee? Oli miten oli. Perustais nyt oikean ja rehellisen puolueen ja ajais niitä omia hyviä asioitaan sen kautta. Ei tuon nyt luulisi vaikeaa olevan.
Veikko Vennamokin perusti aikoinaan oman puolueen ja kannatusta löytyi.
Jos Väyrynen valitaan Sotkamossa puheenjohtajaksi, liityn kepuun. Jäsenyyteni ratkeaa vasta Sotkamon jälkeen.
Näin on,Paavo kepun kalifiksiksi kalifin paikalle ja HETI!
Ulvokaa mitättömyydet ulvokaa. Tiedätte varmaan teiden mölyäminen ei merkitse mitään.
Et ole harkinnut köyden rasvaamista, noin niin kuin itseäs ajatellen?
Aivan ja yks tollo mitätön se jaksaa ulvoa.