tekivät useita iskuja turvapaikanhakijoita vastaan
Kahdeksan äärioikeistolaisen ryhmän jäsentä on tuomittu vankeuteen Saksassa. Tuomiot annettiin keskiviikkona terrorismista ja murhanyrityksestä.
Freital-ryhmäksi kutsuttu joukko teki viisi räjähdeiskua turvapaikanhakijoita ja poliittisesti eri mieltä olevia vastaan kesä-marraskuussa 2015.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005595234.html
Että sillä lailla ja maahanmuuttokriittiset väittää että terroristit ovat aina maahanmuuttajia....
Natseille kovat tuomiot Saksassa
9
288
Vastaukset 9
- puhuvat.toista
Äärioikeistolaiset ovat kovia väittämään olevansa maltillisia vaikka tekevät jatkuvasti terrori iskuja.
- åplrplp
Niinkö? Ainakaan Suomessa ei ole todettu, muutakuin vihervassariantifanttien terrori iskuja. Oikeistoa ei kai ole kadulla Suomessa .
- PienetKuviot
Aika amatöörimäistä puuhastelua, sanoisin.
Saksassa vieläkin omatunto soimaa - siksi tuollaista!
- JussinKaima
Taitaa päässäsi vain soimata. Ei aina pidä uskoa mitä tv näyttää lärville. Kannattaa ottaa aivot käteen ja katsoa tarkemmin, tutustuen asioiden ytimiin!
- Raiskaajamatut-monttuun
Varmaat matut raiskanneet ja tappaneet noiden perheenjäseniä, ja kuitanneet moninkertaiset sosiaaliavut. Koskahan matujen rikosten uhrit oikeasti laajemmin alkavat maksaa ns. potut pottuina?
Sekin joka raiskasi 10-vuotiaan suomalaislapsen puistossa, eikä edes tuomittu raiskauksesta. Saako elukka elää leveästi veronmaksajien piikkiin kun pääsee jo pian vapaaksi? ...Jos suomalainen olisi tehnyt saman, olis tuomio ollut vähintään 10 vuotta, ja heni pois heti vapautumisen jälkeen, jos ei jo vankilassa. - Tervetavis
Mikä on natsi, ja kuka tuonlaisen nimityksen on iljennyt keksiä?
- tsemppiä
Vankila on vapaustaistelijan korkeakoulu.
- tämäontotuusjapysyy
Koska IS saa tuomion kansan kiihottamisesta eliittiä vastaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2052029
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,481186Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1741082- 81976
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56861- 69772
- 100772
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.338677- 26661