TUHATVUOTISLASKELMA ON TOTTA,
väittää Päivittäisten Uutisten päätoimittaja, Harri Veijonen:
VUOSI 6000 VASTA 2024?
2024 is year 6000 since Creation according to Johannes Kepler, who was the founder of modern astronomy.
2024 on vuosi 6000 luomisesta Johannes Keplerin mukaan, joka oli modernin tähtitieteen perustaja.
KOMMENTTI: "Yksi päivä on Herralle kuin tuhat vuotta". Selitykseni tuohon raamatunkohtaan taitaa toteutua tarkalleen. Juuri 6000 vuotta Aadamin (maailman?) luomisesta, kun alkaa maan päällä Kristuksen tuhatvuotinen aika. Senhän osoitin keihäällä jo 1972 heittäessäni ennätyksekseni jääneen 60.00!
Jumalan apostoli Niilo Yli-Vainio kirjoitti, että Messiaan näkyvä paluu tapahtuu 2000 jKr. (Yö ilman unelmia). Nyt luin netistä, että Keplerin mukaan vuosi 6000 on vasta 2024. Ilmeisesti silloin alkaa Messiaan tuhatvuotinen aika. Seurakunta temmataan heti Jerusalemin valerauhan jälkeen ehkä tammikuussa 2021. http;//wwnet.fi/users/veijone/
Harri Veijonen
ÄLKÖÖN OLKO TEILTÄ SALASSA
2.Pietarin kirje: 3:8 Mutta tämä yksi älköön olko teiltä, rakkaani, salassa, että "yksi päivä on Herran edessä niinkuin tuhat vuotta ja tuhat vuotta niinkuin yksi päivä."
Ei tässä puhuta, että Jumala salaisi meiltä tuhatvuotislaskelmaa vaan sitä juuri tarkoittaa "yksi päivä kuin tuhat vuotta". Raamatussa on selvät kahden vuosituhannen periodit, ja vuonna 6000 Aadamista alkaa seitsemäs vuosituhat, joka on Messiaan tuhatvuotinen valtakunta.
Hebrealaiskirje: 4:9 Niin on Jumalan kansalle sapatinlepo varmasti tuleva.
Totisesti Tuhatvuotinen valtakunta, sapatinlepo, on alkamassa mitä ilmeisemmin vuonna 2024! Ja ylösotto, valerauha ylösottoineen jo 1335 päivää aikaisemmin. Halleluja, Aamen!
Tuhatvuotislaskelma on totta
harriveijonen
1
123
Vastaukset
- Karihohto
Kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241230Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831048- 35908
- 107898
- 53844
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58739Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711