Näistä kaikista laulukilpauluista

Xfaktorista

Jokaisessa kilpailussa parhaiten pärjää ne jotka osaa kiljua kaikkein korkeimmalta, kuten taas todistettiin. Idioottimaista, ei mitään tekemistä musiikin tai laulutaitojen kanssa. Ai niin, parhaiten pärjää ne, josta tuottajat tykkää.

4

1698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maallikonsilminnäin

      Joo, osaavat huutaa karmeella äänellä. Laulaa nämä eivät osaa, ei tule ääni luonnollisesti ulos, ei ole kaikupohjaa, ei sävyjä, tosi kapee ääniala ja tasapaksua väkinäistä vääntämistä.
      Sitten on nämä nenäänsä laulavat kopioijat vielä erikseen. Aivan hirveetä kuunneltavaa.

    • duoEiLieneyhtye

      Yleensä ei hetkauta nuo lukuisat lukuisat laulukilpailut että kommentoida juuri viitsisi edes omalla kotisohvalla, näitä kaiken maailman kisoja ja yrittäjiä kun piisaa ettei mukana meinaa pysyä, saati että kukaan jäisi hevillä mieleen. Mutta tämä X-factor - ihme yhtye semmoinen jossa vain pari naista ja ulos pistetään - että he pääsivät messiin - porukka joka sentään oli siis ihanko eri sfääreissä. Että kyllä siinä suut loksahti tuomarikollegoilla auki ja aivan syystä. Ihmehomma ettei lähteneet ne poikaiset - JOS nyt yleensä piti kenenkään paikkansa luovuttaa. Mutta - Makuasioitahan nämä toki. Vaan jotenkin ajattelis, että eikös tuo liene ensinnäkin duo. Plus että se iso torvipoppookin oli jo valmista kauraa, että mitä lie tuolta hakivat. Mutta no, se on toinen juttu.

      • Mahdoton.Tehtävä

        Aika vaikea vertailla, kun olivat niin eri planeetoilta. Tarkoitan juuri näitä poikasia, valmiskauratorvisoittajia, vintagetätejä ja duoräppäreitä.


    • hoilaarilaarilaa

      Tismalleen juurikin noin. Kaikki tahtoo laulaa hoi laarilaarilaa :D Yrittäjiä piisaa vuodesta toiseen. Kiva noita joskus on kattella joskin kun kaikki tahtoo laulaa, niin jonkunhan pitäis jäädä jo kuuntelupuolellekin. Että missä markkinarakova kaikille, kun laumoittain kiljuen rynnitään kisaamaan paikasta auringossa. Suht harvat kuitenkaan etenevät siitänsä siihen. Mutta yrittänyttähän ei laiteta sano.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      275
      17660
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12552
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6252
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      40
      5273
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      85
      5094
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4213
    7. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      70
      4036
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      60
      3810
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      105
      3732
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3199
    Aihe